Pałacyk Brassów w Częstochowie, Magdalena

Pałacyk Brassów w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pałacyk Brassów w Częstochowie to zabytkowy pałacyk z 1897 roku, wybudowany w stylu klasycystycznym, dwukondygnacyjny, z ozdobnym wykończeniem górnych okien. Jedna z elewacji posiada tympanon nad balkonem, inna wykusz w formie wieżyczki zakończonej trójkątnym dachem. Nad oknami dolnymi na wszystkich stronach, ozdobne tympanony.

Wzniesiony został dla austriackiego przedsiębiorcy Williama Brassa - właściciela fabryki włókienniczej i farbiarni. Miał służyć celom mieszkalnym. Był zamieszkały do wybuchu wojny, rodzina wyjechała do Austrii, a budynek po wkroczeniu wojsk został znacjonalizowany i stał się własnością państwa. Użytkowała go Milicja Obywatelska, później Policja. Budynek będący w stanie do remontu został przez policję opuszczony, popadając w dalszą ruinę.W 2012 został sprzedany małżeństwu z Częstochowy. Wpisuje się on w przemysłową historię miasta. Ministerstwo Kultury odmówiło wtedy 50-tysięcznej dotacji właścicielom nieruchomości na remont pokrycia dachu, elewacji i wnętrza pałacyku Brassa więc renowację rozpoczęli na własny koszt. Obecnie jest on w stanie fatalnym.

Pałacyk Brassów
ul. Strażacka 26, Częstochowa

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022