Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pałac w Tworogu to piękna rokokowo-klasycystyczna budowla wzniesiona w XVIII wieku i przebudowana w latach 1802 i 1923.Od frontu pałacu widoczny jest ryzalit z wnęką i balkonem wspartym na kolumnach, dach pałacu jest mansardowy, dawniej kryty gontem. Przy pałacu stoi kaplica sprzed 1796 roku. Obecnie w pałacu siedzibę mają władze gminy.Niedaleko pałacu odwiedzić warto efektowny kościół Św. Antoniego w Tworogu.

Pałac
ul. Zamkowa 16, Tworóg

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020