Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Do Pałacu Pod Bocianim Gniazdem w Runowie można trafić jadąc dogą nr E 28 ze Słupska do Lęborka. Jest to XVIII-wieczny pałac usytuowany na skraju lasu, we wsi Runowo.W okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej w Pałacu mieściła się siedziba firmy zajmującej dostawami do Wermachtu oraz hotel. Po wojnie była tu szkoła i PGR. W latach 60. XX wieku pałac przejęło PKP i założyło w nim ośrodek kolonijny.Od 2005 roku właścicielem ośrodka jest rodzina Rutkiewiczów. Istnieje tu ośrodek wypoczynkowy oraz Stajnia Pałac Runowo. Na pobliskim Grodzisku Runowo wyznaczono ścieżkę edukacyjną.

Teren ośrodka wraz z Pałacem w Runowie obejmuje 5 ha, na którym rozmieszczono rozmaite boiska, place zabaw i miejsca zabaw tematycznych np. Wioskę Indiańską. Organizowano są tu kolonie, zielone szkoły, eventy. Zalesiona okolica, czyste potoki, liczne wzniesienia i czyste powietrze to dodatkowe walory rekreacyjne tego miejsca.

Pałac Pod Bocianim Gniazdem
Runowo
 Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020