Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pałac w Runowie, Danusia

Pałac w Runowie

(5 głosów: 2)

Do Pałacu Pod Bocianim Gniazdem w Runowie można trafić jadąc dogą nr E 28 ze Słupska do Lęborka. Jest to XVIII-wieczny pałac usytuowany na skraju lasu, we wsi Runowo.W okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej w Pałacu mieściła się siedziba firmy zajmującej dostawami do Wermachtu oraz hotel. Po wojnie była tu szkoła i PGR. W latach 60. XX wieku pałac przejęło PKP i założyło w nim ośrodek kolonijny.

Od 2005 roku właścicielem ośrodka jest rodzina Rutkiewiczów. Istnieje tu ośrodek wypoczynkowy oraz Stajnia Pałac Runowo. Na pobliskim Grodzisku Runowo wyznaczono ścieżkę edukacyjną.Teren ośrodka wraz z Pałacem w Runowie obejmuje 5 ha, na którym rozmieszczono rozmaite boiska, place zabaw i miejsca zabaw tematycznych np. Wioskę Indiańską. Organizowano są tu kolonie, zielone szkoły, eventy. Zalesiona okolica, czyste potoki, liczne wzniesienia i czyste powietrze to dodatkowe walory rekreacyjne tego miejsca.

Pałac Pod Bocianim Gniazdem
Runowo
 Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lębork
Pałace i dworki
Normalna
pałace
54°28'12N, 17°33'36E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację