Pałac w Runowie, Danusia

Pałac w Runowie

(5 głosów: 2)

Do Pałacu Pod Bocianim Gniazdem w Runowie można trafić jadąc dogą nr E 28 ze Słupska do Lęborka. Jest to XVIII-wieczny pałac usytuowany na skraju lasu, we wsi Runowo.W okresie międzywojennym i w czasie II wojny światowej w Pałacu mieściła się siedziba firmy zajmującej dostawami do Wermachtu oraz hotel. Po wojnie była tu szkoła i PGR. W latach 60. XX wieku pałac przejęło PKP i założyło w nim ośrodek kolonijny.

Od 2005 roku właścicielem ośrodka jest rodzina Rutkiewiczów. Istnieje tu ośrodek wypoczynkowy oraz Stajnia Pałac Runowo. Na pobliskim Grodzisku Runowo wyznaczono ścieżkę edukacyjną.Teren ośrodka wraz z Pałacem w Runowie obejmuje 5 ha, na którym rozmieszczono rozmaite boiska, place zabaw i miejsca zabaw tematycznych np. Wioskę Indiańską. Organizowano są tu kolonie, zielone szkoły, eventy. Zalesiona okolica, czyste potoki, liczne wzniesienia i czyste powietrze to dodatkowe walory rekreacyjne tego miejsca.

Pałac Pod Bocianim Gniazdem
Runowo
 Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lębork
Pałace i dworki
Normalna
pałace
54°28'12N, 17°33'36E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021