Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pałac w Rożnicy na Ponidziu znajduje się niedaleko Słupii Jędrzejowskiej, 8 km od Sędziszowa, pomiędzy Szczekocinami i Jędrzejowem.Pałac zbudowany został prawdopodobnie przez Badenich na początku XIX wieku, dziś stanowi połączenie klasycyzmu z eklektyzmem i składa się z budynku głównego oraz dwóch oficyn, zbudowanych w roku 1928 - zachodniej oraz wschodniej.

W roku 1928 powstało także gospodarstwo pomocnicze, składające się z domu mieszkalnego oraz zabudowań gospodarczych. Wszystkie budowle są murowane i pod względem architektonicznym typowe dla tego okresu.

W okresie późniejszym obiekt przejęła szkoła rolniczo-ogrodnicza.Pałac
Rożnica 211, Rożnica

Ponidzie noclegi

Ponidzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020