, mokunka

Pałac w Oleśnie

(4.5 głosów: 6)
Oceń i napisz opinię

Pałac w Oleśnie to tak właściwie dwór, niewielki pałacyk pochodzący z początku XIX wieku. Przez miejscową ludność jest on nazwany "owczarnią".Niewiele wiadomo o historii pałacyku w Oleśnie, ten parterowy dwór, noszący jeszcze ślady dawnej świetności wraz z otaczającym go parkiem stanowił niegdyś jedną wspaniałą całość.

W dużej części dwór otoczony jest ceglanym murem, który niestety pozostaje w opłakanym stanie. Na słupie muru, tuż przy wielkiej, częściowo zardzewiałej bramie widnieje znak informujący o tym, że jest to zabytek. Wejść na teren pałacowy jednak się nie da, pozostaje tylko oglądać budowlę z daleka.Pałacyk w Oleśnie, mimo, że był kilkukrotnie przebudowywany, nie zatracił swojego charakteru. To typowy dwór przedstawicieli ziemskich z XIX wieku. Szkoda, że tak zniszczony

Pałac
ul. ParkowaOlesno woj. małopolskie noclegi

Olesno woj. małopolskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°12'52N, 20°55'26E
09 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację