Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pałac w Oleśnie to tak właściwie dwór, niewielki pałacyk pochodzący z początku XIX wieku. Przez miejscową ludność jest on nazwany "owczarnią".Niewiele wiadomo o historii pałacyku w Oleśnie, ten parterowy dwór, noszący jeszcze ślady dawnej świetności wraz z otaczającym go parkiem stanowił niegdyś jedną wspaniałą całość.

W dużej części dwór otoczony jest ceglanym murem, który niestety pozostaje w opłakanym stanie. Na słupie muru, tuż przy wielkiej, częściowo zardzewiałej bramie widnieje znak informujący o tym, że jest to zabytek. Wejść na teren pałacowy jednak się nie da, pozostaje tylko oglądać budowlę z daleka.

Pałacyk w Oleśnie, mimo, że był kilkukrotnie przebudowywany, nie zatracił swojego charakteru. To typowy dwór przedstawicieli ziemskich z XIX wieku. Szkoda, że tak zniszczonyPałac
ul. Parkowa

Olesno woj. małopolskie noclegi

Olesno woj. małopolskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020