Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pałac w Natolinie został wybudowany na zlecenie Augusta Czartoryskiego według projektu Szymona Bogumiła Zuga w latach 80-tych XVIII wieku, w stylu klasycystycznym. Później pałac był kilkakrotnie przebudowywany, m.in. przez Piotra Aignera oraz Henryka Marconiego.Pałac w Natolinie przetrwał 4 lata II wojny światowej, ale po upadku  powstania warszawskiego  niemieckie wojska okupacyjne zdewastowały i rozgrabiły posiadłość. Po wojnie odrestaurowany pałac w okresie PRL-u stanowił obiekt rządowy, m.in. mieszkał tutaj prezydent Bolesław Bierut. W latach 90- tych XX wieku stał się siedzibą filii Kolegium Europejskiego z główną siedzibą w Brugii. Pałac stoi w Warszawie, w dzielnicy Wilanów.

Pałac w Natolinie
ul. Nowoursynowska 84, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Rymarczyk Krajtroter 5005 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020