Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Pałac w Lubostroniu, Joanna

Pałac w Lubostroniu

(5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Fryderyk Skórzewski postanowił ufundować pałac we wsi Piłatowo i nadał mu nazwę Lubostroń, pochodzącą od słów „lube ustronie”. Dziś to nazwa miejscowości. Klasycystyczny pałac został wzniesiony w latach 1795-1800 przez architekta Stanisława Zawadzkiego. Pałac jest zbudowany na planie kwadratu, z ośmiokolumnowym portykiem i szerokimi schodami od frontu. Nad wejściem widnieje napis „SIBI AMICITIAE ET POSTERIS MDCCC” (Sobie przyjaciołom i potomnym 1800). Budynek posiada trzykondygnacyjną salę rotundową przykrytą kopułą. Na szczycie kopuły umieszczono postać Atlasa dźwigającego kulę ziemską.Obok pałacu w Lubostroniu znajduje się oficyna, stajnia, wozownia oraz późniejsze zabudowania folwarczne. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem w stylu angielskim o powierzchni około 40 ha. Obecnie pałac jest instytucją kultury, gdzie odbywają się koncerty, wernisaże i inne imprezy. Są tu też miejsca noclegowe i restauracja.

Pałac Lubostroń
Lubostroń, Łabiszyn
www.palac-lubostron.pl/zwiedzanie-2Pałac w Lubostroniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Lubostronia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Lubostroń noclegi

Lubostroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lubostroń
Pałace i dworki
Normalna
pałace
52°54'25N, 17°52'55E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021