Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Fryderyk Skórzewski postanowił ufundować pałac we wsi Piłatowo i nadał mu nazwę Lubostroń, pochodzącą od słów „lube ustronie”. Dziś to nazwa miejscowości. Klasycystyczny pałac został wzniesiony w latach 1795-1800 przez architekta Stanisława Zawadzkiego. Pałac jest zbudowany na planie kwadratu, z ośmiokolumnowym portykiem i szerokimi schodami od frontu. Nad wejściem widnieje napis „SIBI AMICITIAE ET POSTERIS MDCCC” (Sobie przyjaciołom i potomnym 1800). Budynek posiada trzykondygnacyjną salę rotundową przykrytą kopułą. Na szczycie kopuły umieszczono postać Atlasa dźwigającego kulę ziemską.Obok pałacu w Lubostroniu znajduje się oficyna, stajnia, wozownia oraz późniejsze zabudowania folwarczne. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem w stylu angielskim o powierzchni około 40 ha. Obecnie pałac jest instytucją kultury, gdzie odbywają się koncerty, wernisaże i inne imprezy. Są tu też miejsca noclegowe i restauracja.

Pałac Lubostroń
Lubostroń, Łabiszyn
www.palac-lubostron.pl/zwiedzanie-2

Lubostroń noclegi

Lubostroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72312 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020