Pałac w Lubostroniu, Joanna

Pałac w Lubostroniu

(5 głosów: 6)

Fryderyk Skórzewski postanowił ufundować pałac we wsi Piłatowo i nadał mu nazwę Lubostroń, pochodzącą od słów „lube ustronie”. Dziś to nazwa miejscowości. Klasycystyczny pałac został wzniesiony w latach 1795-1800 przez architekta Stanisława Zawadzkiego. Pałac jest zbudowany na planie kwadratu, z ośmiokolumnowym portykiem i szerokimi schodami od frontu. Nad wejściem widnieje napis „SIBI AMICITIAE ET POSTERIS MDCCC” (Sobie przyjaciołom i potomnym 1800). Budynek posiada trzykondygnacyjną salę rotundową przykrytą kopułą. Na szczycie kopuły umieszczono postać Atlasa dźwigającego kulę ziemską.Obok pałacu w Lubostroniu znajduje się oficyna, stajnia, wozownia oraz późniejsze zabudowania folwarczne. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem w stylu angielskim o powierzchni około 40 ha. Obecnie pałac jest instytucją kultury, gdzie odbywają się koncerty, wernisaże i inne imprezy. Są tu też miejsca noclegowe i restauracja.

Pałac Lubostroń
Lubostroń, Łabiszyn
www.palac-lubostron.pl/zwiedzanie-2Lubostroń noclegi

Lubostroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lubostroń
Pałace i dworki
Normalna
pałace
52°54'25N, 17°52'55E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację