Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pierwszy pałac w Lesznie wzniesiono tu w II połowie XVI wieku, ale po zniszczeniach spowodowanych przez pożar z 1656 roku, pałac odbudowany został w XVIII wieku przez ówczesnych właścicieli miasta - Sułkowskich. Ta okazała barokowa budowla obecnie stanowi siedzibę Urzędu Wojewódzkiego.Wokół pałacu rozciąga się ładny park z zabytkami przyrody i staw z łabędziami. Obok pałacu na więziennym murze umieszczono tablicę pamiątkową poświęconą Polakom rozstrzelanym w tym miejscu 21 października 1939 roku przez gestapo.Pałac - Urząd Wojewódzki
pl. Tadeusza Kościuszki, Leszno

Leszno noclegi

Leszno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020