Pałac w Chocianowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pałac w Chocianowie

(3.7 głosów: 11)

Chocianów to niewielkie miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące na północny zachód od Legnicy. W zabytkowym parku pomiędzy ulicami Kościuszki i Parkową stoi zabytkowy pałac.Pierwotnie był to gotycki zamek z XIII wieku, który kazał zbudować książę świdnicko - jaworski Bolko I Surowy. Zamek stał się siedzibą książąt legnickich.

Na początku XVIII wieku chocianowski zamek przebudowano na piękną barokową rezydencję magnacką, a z dawnego zamku zachowała się jedynie kwadratowa wieża. W tym czasie powstał też park otaczający do dziś pałac.Pałac w Chocianowie ucierpiał podczas II wojny światowej i od tamtej pory pozostawał w ruinie. Obecnie jest w rękach prywatnych i jest remontowany.

Pałac
ul. Kościuszki, ul. Parkowa, ChocianówDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk
Pałace i dworki
Normalna
pałace
51°25'5N, 15°53'48E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021