Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Chocianów to niewielkie miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące na północny zachód od Legnicy. W zabytkowym parku pomiędzy ulicami Kościuszki i Parkową stoi zabytkowy pałac.Pierwotnie był to gotycki zamek z XIII wieku, który kazał zbudować książę świdnicko - jaworski Bolko I Surowy. Zamek stał się siedzibą książąt legnickich.Na początku XVIII wieku chocianowski zamek przebudowano na piękną barokową rezydencję magnacką, a z dawnego zamku zachowała się jedynie kwadratowa wieża. W tym czasie powstał też park otaczający do dziś pałac.

Pałac w Chocianowie ucierpiał podczas II wojny światowej i od tamtej pory pozostawał w ruinie. Obecnie jest w rękach prywatnych i jest remontowany.

Pałac
ul. Kościuszki, ul. Parkowa, ChocianówDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020