Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Pałac w Chocianowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pałac w Chocianowie

(3.7 głosów: 11)

Chocianów to niewielkie miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące na północny zachód od Legnicy. W zabytkowym parku pomiędzy ulicami Kościuszki i Parkową stoi zabytkowy pałac.Pierwotnie był to gotycki zamek z XIII wieku, który kazał zbudować książę świdnicko - jaworski Bolko I Surowy. Zamek stał się siedzibą książąt legnickich.

Na początku XVIII wieku chocianowski zamek przebudowano na piękną barokową rezydencję magnacką, a z dawnego zamku zachowała się jedynie kwadratowa wieża. W tym czasie powstał też park otaczający do dziś pałac.Pałac w Chocianowie ucierpiał podczas II wojny światowej i od tamtej pory pozostawał w ruinie. Obecnie jest w rękach prywatnych i jest remontowany.

Pałac
ul. Kościuszki, ul. Parkowa, ChocianówDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk
Pałace i dworki
Normalna
pałace
51°25'5N, 15°53'48E
24 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację