W Chludowie leżącym 20 km od Poznania, koło drewnianego kościółka zobaczyć można pałac z II połowy XIX wieku. Wybudowała go rodzina Treskov w stylu neorenesansu francuskiego.W 1922 roku właścicielem pałacu i otaczającego go parku krajobrazowego został Roman Dmowski. Dziś pałac w Chludowie nie prezentuje się bardzo okazale, to dość prosta w formie budowla, ale jest zadbana i odremontowana.Pałac - Muzeum Misyjne Księży Werbistów w Chludowie
Dom Misyjny Św. Stanisława Kostki,
ul. Kościelna 15, Chludowo
tel. 61/ 811-65-50
www.werbisci.pl


 

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020