Zespół pałacowo-parkowy w Cecenowie powstał na początku XIX wieku, ale najstarsza część pałacu wybudowana w miejscu drewnianego dworu pochodzi z XVIII stulecia.Z oryginalnego wyposażenia pałacu zachowała się do dziś belka datowana na 1687 rok, kartusz herbowy Zitzewitzów (przedstawiciel tego rodu - Casper Wilhelm był budowniczym drewnianego dworu) ponad wejściem do starszej części pałacu, piece kaflowe zwieńczone dekoracją rzeźbiarską, oryginalna stolarka drzwiowa oraz drewniana klatka schodowa w starszej części budowli.

Murowany dziś pałac, składający się z trzech odrębnych elementów, z piękną wieżą pośrodku, otacza zabytkowy park krajobrazowy ze starodrzewiem. Wiele z tych drzew to pomniki przyrody.

Niestety dziś pałac nie prezentuje się już tak pięknie i popada w ruinę.Pałac, Cecenowo

Cecenowo noclegi

Cecenowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021