Pałac w Bożkowie, mokunka

Pałac w Bożkowie

(4.5 głosów: 4)

Pałac w Bożkowie koło Kłodzka to zabytek XVI-wieczny, piękna budowla monumentalna, dla której niestety czas i poprzednie władze nie były łaskawe. Obecny kształt pałacu jest wynikiem przebudowy z XVIII wieku, kiedy to obiekt stanowił rezydencję hrabiego von Magnis.Wtedy była to niezwykle okazała rezydencja, a w XIX wieku dodatkowo założono park ze sztucznymi ruinami, płytami nagrobnymi i tarczami herbowymi. Stanęła też leśniczówka. Niestety już w 1870 roku pałac niemal całkowicie strawił pożar, rok później przystąpiono do odbudowy obiektu, zmieniając nieco jego bryłę. Po 1945 roku mieściła się tu szkoła rolnicza, a obiekt popadał w ruinę.

Obecnie od 2016 roku obiekt można zwiedzać w wyznaczonych godzinach, jednak trudno umówić się na zwiedzanie wnętrz. Rozpoczął się też remont finansowany z budżetu państwa. Może uda się ocalić ten piękny zabytek, który pomimo zniszczeń jeszcze dziś wygląda wspaniale i mógłby stać się jedną z wielu ciekawych atrakcji Kotliny Kłodzkiej.Pałac Magnisa
Bożków

  

Bożków noclegi

Bożków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kotlina Kłodzka
Pałace i dworki
Normalna
pałace
50°30'51N, 16°34'36E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację