Pałac w Bożkowie koło Kłodzka to zabytek XVI-wieczny, piękna budowla monumentalna, dla której niestety czas i poprzednie władze nie były łaskawe. Obecny kształt pałacu jest wynikiem przebudowy z XVIII wieku, kiedy to obiekt stanowił rezydencję hrabiego von Magnis.Wtedy była to niezwykle okazała rezydencja, a w XIX wieku dodatkowo założono park ze sztucznymi ruinami, płytami nagrobnymi i tarczami herbowymi. Stanęła też leśniczówka. Niestety już w 1870 roku pałac niemal całkowicie strawił pożar, rok później przystąpiono do odbudowy obiektu, zmieniając nieco jego bryłę. Po 1945 roku mieściła się tu szkoła rolnicza, a obiekt popadał w ruinę.

Obecnie od 2016 roku obiekt można zwiedzać w wyznaczonych godzinach, jednak trudno umówić się na zwiedzanie wnętrz. Rozpoczął się też remont finansowany z budżetu państwa. Może uda się ocalić ten piękny zabytek, który pomimo zniszczeń jeszcze dziś wygląda wspaniale i mógłby stać się jedną z wielu ciekawych atrakcji Kotliny Kłodzkiej.

Pałac Magnisa
Bożków 

 Bożków noclegi

Bożków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021