Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W pięknej Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej na Dolnym Śląsku, niedaleko wspaniałego Pałacu w Wojanowie, stoi zagubiony i zapomniany Pałac Bobrów, na wysokiej skarpie nad rzeką Bóbr.To warowny zamek z około roku 1450. W XVI wieku stała tu również wieża rycerska. W 1894 roku rodzina von Decker przebudowała zamek w stylu neorenesansowym wg planów berlińskiego architekta Paula Roetgera.

pałac Bobrów
pałac Bobrów

Trójkondygnacyjny pałac w Bobrowie zachował okazałą, malowniczą i ciekawą bryłę z masywną wieżą, budowla nawiązuje do form charakterystycznych dla renesansu francuskiego, zdobiona ornamentem niderlandzkim oraz licznymi szczytami, wykuszami i wieżyczkami. Obok pałacu znajduje się folwark zbudowany na planie podkowy.

Pałac dzisiaj

Pałac w Bobrowie pozostaje w złym stanie, wiele lat temu rozpoczął się jego remont lecz nigdy nie został on skończony i tak budowla, obelkowana, popada w coraz większą ruinę. Pałac jest w rękach prywatnych, ale jego właścicielka zmarła, a spadkobiercy nie nteresują się budowlą.Pałac Bobrów
Bobrów - Wojanów

Wojanów noclegi

Wojanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020