Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Pałac w Bobrowie, Krzysztof Dorota

Pałac w Bobrowie

W pięknej Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej na Dolnym Śląsku, niedaleko wspaniałego Pałacu w Wojanowie, stoi zagubiony i zapomniany Pałac Bobrów, na wysokiej skarpie nad rzeką Bóbr.To warowny zamek z około roku 1450. W XVI wieku stała tu również wieża rycerska. W 1894 roku rodzina von Decker przebudowała zamek w stylu neorenesansowym wg planów berlińskiego architekta Paula Roetgera.

Trójkondygnacyjny pałac w Bobrowie zachował okazałą, malowniczą i ciekawą bryłę z masywną wieżą, budowla nawiązuje do form charakterystycznych dla renesansu francuskiego, zdobiona ornamentem niderlandzkim oraz licznymi szczytami, wykuszami i wieżyczkami. Obok pałacu znajduje się folwark zbudowany na planie podkowy.Pałac dzisiaj

Pałac w Bobrowie pozostaje w złym stanie, wiele lat temu rozpoczął się jego remont lecz nigdy nie został on skończony i tak budowla, obelkowana, popada w coraz większą ruinę. Pałac jest w rękach prywatnych, ale jego właścicielka zmarła, a spadkobiercy nie nteresują się budowlą.

Pałac Bobrów
Bobrów - WojanówWojanów noclegi

Wojanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację