Pałac w Bobrowie

50°52'13" N
15°49'51" E
Dolnośląskie
2015-05-25 10:00:30
m npm
Normalna
Zdjęcia (2)

W pięknej Dolinie Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej na Dolnym Śląsku, niedaleko wspaniałego Pałacu w Wojanowie, stoi zagubiony i zapomniany Pałac Bobrów, na wysokiej skarpie nad rzeką Bóbr.To warowny zamek z około roku 1450. W XVI wieku stała tu również wieża rycerska. W 1894 roku rodzina von Decker przebudowała zamek w stylu neorenesansowym wg planów berlińskiego architekta Paula Roetgera.

Trójkondygnacyjny pałac w Bobrowie zachował okazałą, malowniczą i ciekawą bryłę z masywną wieżą, budowla nawiązuje do form charakterystycznych dla renesansu francuskiego, zdobiona ornamentem niderlandzkim oraz licznymi szczytami, wykuszami i wieżyczkami. Obok pałacu znajduje się folwark zbudowany na planie podkowy.Pałac dzisiaj

Pałac w Bobrowie pozostaje w złym stanie, wiele lat temu rozpoczął się jego remont lecz nigdy nie został on skończony i tak budowla, obelkowana, popada w coraz większą ruinę. Pałac jest w rękach prywatnych, ale jego właścicielka zmarła, a spadkobiercy nie nteresują się budowlą.

Pałac Bobrów
Bobrów - Wojanów

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: