Wśród zabytków Biedruska na pierwsze miejsce wyłania się neoklasycystyczny pałac z 1877 roku, stylizowany na zamek. Budowlę wzniósł Ludwik Hunh dla Albrechta Ottona von Treskowa. Przez szereg lat w pałacu w Biedrusku mieściło się kasyno wojskowe.W pałacu tym gościli m.in. cesarz Wilhelm II, król rumuński - Karol II czy marszałek Francji, Wielkiej Brytanii i Polski - Ferdinand Foch.

Pałac w Biedrusku otacza piękny park krajobrazowy nad Wartą, w którym na szczególną uwagę zasługują amfiteatr, altana westchnień zakochanych, dwa stawy oraz fontanna.

Od 2009 roku pałac pozostaje w rękach prywatnych, został ładnie odrestaurowany i mieści się tu obecnie hotel, restauracja i kawiarnia.Pałac
ul. 1 Maja, Biedrusko

 

Biedrusko noclegi

Biedrusko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-30 na

Piękny pałac, dobra restauracja, ciekawe otoczenie. Szkoda tylko bardzo zaniedbanego ogrodu. Można dojechać bardzo wygodną i malowniczą rowerową "Wartostradą" z Centrum i Naramowic.
 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021