Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Pałac w Biedrusku, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pałac w Biedrusku

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wśród zabytków Biedruska na pierwsze miejsce wyłania się neoklasycystyczny pałac z 1877 roku, stylizowany na zamek. Budowlę wzniósł Ludwik Hunh dla Albrechta Ottona von Treskowa. Przez szereg lat w pałacu w Biedrusku mieściło się kasyno wojskowe.W pałacu tym gościli m.in. cesarz Wilhelm II, król rumuński - Karol II czy marszałek Francji, Wielkiej Brytanii i Polski - Ferdinand Foch.

Pałac w Biedrusku otacza piękny park krajobrazowy nad Wartą, w którym na szczególną uwagę zasługują amfiteatr, altana westchnień zakochanych, dwa stawy oraz fontanna.Od 2009 roku pałac pozostaje w rękach prywatnych, został ładnie odrestaurowany i mieści się tu obecnie hotel, restauracja i kawiarnia.

Pałac
ul. 1 Maja, Biedrusko

 Pałac w Biedrusku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Biedruska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Biedrusko noclegi

Biedrusko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biedrusko
Pałace i dworki
Normalna
pałace pałace hotele
52°32'32N, 16°57'1E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Szulej

Piękny pałac, dobra restauracja, ciekawe otoczenie. Szkoda tylko bardzo zaniedbanego ogrodu. Można dojechać bardzo wygodną i malowniczą rowerową "Wartostradą" z Centrum i Naramowic.
 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021