Pałac Odrowążów w Chlewiskach, lukas88

Pałac Odrowążów w Chlewiskach

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pałac w Chlewiskach to okazała budowla, która zdobi dziś okolicę, a w przeszłości stanowiła obiekt obronny. Długie są jego dzieje, bowiem historia pałacu w Chlewiskach sięga XI wieku kiedy to w 1135 roku Piotr Dunin wzniósł w miejscu obecnego pałacu drewniany dwór obronny. Od roku 1360 (a może i wcześniej, ale nie jest to udokumentowane), majątek w Chlewiskach był własnością rodu Odrowążów, którzy od nazwy swojego majątku przyjęli potem nazwisko Chlewiccy.

Obecny pałac pochodzi z XV wieku, a w XVIII stuleciu został przebudowany na renesansowy pałac. Od 1750 roku zamek często zmieniał właścicieli, a po II wojnie światowej został upaństwowiony. Od 1999 roku właścicielem jest prywatna firma, która wyremontowała pałac i przekształciła go w luksusowy hotel i SPA.Pałac Odrowążów - zwiedzanie

Zarówno pałac jak i park pałacowy są udostępnione dla zwiedzających, jednak wstęp do parku jest płatny. Warto jednak zapłacić kilkanaście złotych i zobaczyć we wspomnianym parku różne atrakcje: Dawną Stajnię, Kamienny most, Mały Staw, Kordegardę, Szpaler Grabowy, Witalną Wioskę czy Prochownię.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Pałac Odrowążów
ul. Czachowskiego 56, Chlewiska koło Szydłowca
tel. 628-70-61
https://www.manorhouse.pl/

GPS: 51°14'50N, 20°45'29E

Szydłowiec noclegi

Szydłowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Szydłowiec
Normalna
dla rodziny czynne cały rok wstęp płatny pałace parki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022