Pałac Odrowążów w Chlewiskach, lukas88

Pałac Odrowążów w Chlewiskach

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Chlewiskach to okazała budowla, która zdobi dziś okolicę, a w przeszłości stanowiła obiekt obronny. Długie są jego dzieje, bowiem historia pałacu w Chlewiskach sięga XI wieku kiedy to w 1135 roku Piotr Dunin wzniósł w miejscu obecnego pałacu drewniany dwór obronny. Od roku 1360 (a może i wcześniej, ale nie jest to udokumentowane), majątek w Chlewiskach był własnością rodu Odrowążów, którzy od nazwy swojego majątku przyjęli potem nazwisko Chlewiccy.Obecny pałac pochodzi z XV wieku, a w XVIII stuleciu został przebudowany na renesansowy pałac. Od 1750 roku zamek często zmieniał właścicieli, a po II wojnie światowej został upaństwowiony. Od 1999 roku właścicielem jest prywatna firma, która wyremontowała pałac i przekształciła go w luksusowy hotel i SPA.

Pałac Odrowążów - zwiedzanie

Zarówno pałac jak i park pałacowy są udostępnione dla zwiedzających, jednak wstęp do parku jest płatny. Warto jednak zapłacić kilkanaście złotych i zobaczyć we wspomnianym parku różne atrakcje: Dawną Stajnię, Kamienny most, Mały Staw, Kordegardę, Szpaler Grabowy, Witalną Wioskę czy Prochownię.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Pałac Odrowążów
ul. Czachowskiego 56, Chlewiska koło Szydłowca
tel. 628-70-61
https://www.manorhouse.pl/

GPS: 51°14'50N, 20°45'29E

Szydłowiec noclegi

Szydłowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°14'50N, 20°45'29E
31 lipiec 2020
06 sierpień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację