Pałac Odrowążów w Chlewiskach, lukas88

Pałac Odrowążów w Chlewiskach

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Chlewiskach to okazała budowla, która zdobi dziś okolicę, a w przeszłości stanowiła obiekt obronny. Długie są jego dzieje, bowiem historia pałacu w Chlewiskach sięga XI wieku kiedy to w 1135 roku Piotr Dunin wzniósł w miejscu obecnego pałacu drewniany dwór obronny. Od roku 1360 (a może i wcześniej, ale nie jest to udokumentowane), majątek w Chlewiskach był własnością rodu Odrowążów, którzy od nazwy swojego majątku przyjęli potem nazwisko Chlewiccy.

Obecny pałac pochodzi z XV wieku, a w XVIII stuleciu został przebudowany na renesansowy pałac. Od 1750 roku zamek często zmieniał właścicieli, a po II wojnie światowej został upaństwowiony. Od 1999 roku właścicielem jest prywatna firma, która wyremontowała pałac i przekształciła go w luksusowy hotel i SPA.Pałac Odrowążów - zwiedzanie

Zarówno pałac jak i park pałacowy są udostępnione dla zwiedzających, jednak wstęp do parku jest płatny. Warto jednak zapłacić kilkanaście złotych i zobaczyć we wspomnianym parku różne atrakcje: Dawną Stajnię, Kamienny most, Mały Staw, Kordegardę, Szpaler Grabowy, Witalną Wioskę czy Prochownię.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Pałac Odrowążów
ul. Czachowskiego 56, Chlewiska koło Szydłowca
tel. 628-70-61
https://www.manorhouse.pl/

GPS: 51°14'50N, 20°45'29E

Pałac Odrowążów w Chlewiskach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Szydłowca wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Szydłowiec noclegi

Szydłowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°14'50N, 20°45'29E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021