Pałac Odrowążów w Chlewiskach

Pałac Odrowążów w Chlewiskach

Pałac Odrowążów
ul. Czachowskiego 56, Chlewiska koło Szydłowca
tel. 628-70-61
https://www.manorhouse.pl/

51°14'50" N, 20°45'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Pałac w Chlewiskach to okazała budowla, która zdobi dziś okolicę, a w przeszłości stanowiła obiekt obronny. Długie są jego dzieje, bowiem historia pałacu w Chlewiskach sięga XI wieku kiedy to w 1135 roku Piotr Dunin wzniósł w miejscu obecnego pałacu drewniany dwór obronny. Od roku 1360 (a może i wcześniej, ale nie jest to udokumentowane), majątek w Chlewiskach był własnością rodu Odrowążów, którzy od nazwy swojego majątku przyjęli potem nazwisko Chlewiccy.Obecny pałac pochodzi z XV wieku, a w XVIII stuleciu został przebudowany na renesansowy pałac. Od 1750 roku zamek często zmieniał właścicieli, a po II wojnie światowej został upaństwowiony. Od 1999 roku właścicielem jest prywatna firma, która wyremontowała pałac i przekształciła go w luksusowy hotel i SPA.

Pałac Odrowążów - zwiedzanie

Zarówno pałac jak i park pałacowy są udostępnione dla zwiedzających, jednak wstęp do parku jest płatny. Warto jednak zapłacić kilkanaście złotych i zobaczyć we wspomnianym parku różne atrakcje: Dawną Stajnię, Kamienny most, Mały Staw, Kordegardę, Szpaler Grabowy, Witalną Wioskę czy Prochownię.

Szydłowiec noclegi

Szydłowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
lukas88 Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021