Pałac Odrowążów w Chlewiskach, lukas88

Pałac Odrowążów w Chlewiskach

Pałac w Chlewiskach to okazała budowla, która zdobi dziś okolicę, a w przeszłości stanowiła obiekt obronny. Długie są jego dzieje, bowiem historia pałacu w Chlewiskach sięga XI wieku kiedy to w 1135 roku Piotr Dunin wzniósł w miejscu obecnego pałacu drewniany dwór obronny. Od roku 1360 (a może i wcześniej, ale nie jest to udokumentowane), majątek w Chlewiskach był własnością rodu Odrowążów, którzy od nazwy swojego majątku przyjęli potem nazwisko Chlewiccy.Obecny pałac pochodzi z XV wieku, a w XVIII stuleciu został przebudowany na renesansowy pałac. Od 1750 roku zamek często zmieniał właścicieli, a po II wojnie światowej został upaństwowiony. Od 1999 roku właścicielem jest prywatna firma, która wyremontowała pałac i przekształciła go w luksusowy hotel i SPA.

Pałac Odrowążów - zwiedzanie

Zarówno pałac jak i park pałacowy są udostępnione dla zwiedzających, jednak wstęp do parku jest płatny. Warto jednak zapłacić kilkanaście złotych i zobaczyć we wspomnianym parku różne atrakcje: Dawną Stajnię, Kamienny most, Mały Staw, Kordegardę, Szpaler Grabowy, Witalną Wioskę czy Prochownię.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Pałac Odrowążów
ul. Czachowskiego 56, Chlewiska koło Szydłowca
tel. 628-70-61
https://www.manorhouse.pl/

Szydłowiec noclegi

Szydłowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
51°14'50N, 20°45'29E
31 lipiec 2020
06 sierpień 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację