Pałac Małachowskich w Nałęczowie

Pałac Małachowskich w Nałęczowie

W Nałęczowie, otoczony przepięknym zabytkowym parkiem, stoi Pałac Małachowskich. Pałac wybudowano w latach 1771-75 dla Stanisława i Marianny z Potockich Małachowskich. Podczas działań wojennych II wojny światowej Pałac uległ sporym zniszczeniom, nie najlepiej prezentował się jego stan i w późniejszych latach.Dopiero w latach 50. XX wieku nastąpiła renowacja obiektu. Niektóre oryginalne fragmenty zachowały się do dzisiaj, wśród nich kamienna posadzka w sieni.

Obecnie w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie znajduje się Muzeum Bolesława Prusa - Oddział Muzeum Lubelskiego, które zajmuje w pałacu dwa pomieszczenia. Na drugim piętrze znajdują się pokoje gościnne. Największy jednak podziw budzi zachowana w praktycznie niezmienionym stanie Sala Balowa, gdzie mieszają się ze sobą style baroku i klasycyzmu. Obok Muzeum funkcjonuje w Pałacu kawiarnia. 

Pałac Małachowskich - Muzeum Prusa
Al. Małachowskiego 3, Nałęczów
tel. 81/ 501-45-52
www.muzeumlubelskie.plNałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Alex Krajtroter 3900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021