Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Pałac Małachowskich w Nałęczowie, Alex

Pałac Małachowskich w Nałęczowie

(4.5 głosów: 10)

W Nałęczowie, otoczony przepięknym zabytkowym parkiem, stoi Pałac Małachowskich. Pałac wybudowano w latach 1771-75 dla Stanisława i Marianny z Potockich Małachowskich. Podczas działań wojennych II wojny światowej Pałac uległ sporym zniszczeniom, nie najlepiej prezentował się jego stan i w późniejszych latach.Dopiero w latach 50. XX wieku nastąpiła renowacja obiektu. Niektóre oryginalne fragmenty zachowały się do dzisiaj, wśród nich kamienna posadzka w sieni.

Obecnie w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie znajduje się Muzeum Bolesława Prusa - Oddział Muzeum Lubelskiego, które zajmuje w pałacu dwa pomieszczenia. Na drugim piętrze znajdują się pokoje gościnne. Największy jednak podziw budzi zachowana w praktycznie niezmienionym stanie Sala Balowa, gdzie mieszają się ze sobą style baroku i klasycyzmu. Obok Muzeum funkcjonuje w Pałacu kawiarnia. Pałac Małachowskich - Muzeum Prusa
Al. Małachowskiego 3, Nałęczów
tel. 81/ 501-45-52
www.muzeumlubelskie.pl

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nałęczów
Pałace i dworki
Normalna
pałace muzea
51°17'8N, 22°12'42E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację