Pałac Małachowskich w Nałęczowie, Alex

Pałac Małachowskich w Nałęczowie

(4.5 głosów: 10)

W Nałęczowie, otoczony przepięknym zabytkowym parkiem, stoi Pałac Małachowskich. Pałac wybudowano w latach 1771-75 dla Stanisława i Marianny z Potockich Małachowskich. Podczas działań wojennych II wojny światowej Pałac uległ sporym zniszczeniom, nie najlepiej prezentował się jego stan i w późniejszych latach.Dopiero w latach 50. XX wieku nastąpiła renowacja obiektu. Niektóre oryginalne fragmenty zachowały się do dzisiaj, wśród nich kamienna posadzka w sieni.

Obecnie w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie znajduje się Muzeum Bolesława Prusa - Oddział Muzeum Lubelskiego, które zajmuje w pałacu dwa pomieszczenia. Na drugim piętrze znajdują się pokoje gościnne. Największy jednak podziw budzi zachowana w praktycznie niezmienionym stanie Sala Balowa, gdzie mieszają się ze sobą style baroku i klasycyzmu. Obok Muzeum funkcjonuje w Pałacu kawiarnia. Pałac Małachowskich - Muzeum Prusa
Al. Małachowskiego 3, Nałęczów
tel. 81/ 501-45-52
www.muzeumlubelskie.pl

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nałęczów
Pałace i dworki
Normalna
pałace muzea
51°17'8N, 22°12'42E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021