Białystok
Pałace i dworki
pałace
Normalna
Podlaskie
2019-10-18
2020-01-28 13:46

Pałac Hasbacha
ul. Dojlidy Fabryczne 23, Białystok

53°6'50" N, 23°12'9" E

Pałac Hasbacha znajduje się w Białymstoku, w dzielnicy Dojlidy, przy zbiegu ulic Stanisława Suchowolca, Myśliwskiej i Dojlidy Fabryczne. Jest to rezydencja w stylu neorenesansu francuskiego, niderlandzkiego i toskańskiego. Budynek był wzniesiony w II połowie XIX wieku przez Ewalda Hasbacha, jednego z pierwszych białostockich fabrykantów, właściciela pobliskiej tkalni, przerobionej po I wojnie światowej na fabrykę dykty.Pałac został rozbudowany w latach 1905-07 przez jego syna Artura Hasbacha. Dobudowano wtedy dwa ryzality z wieżami i dodatkowe piętro z mansardowym dachem. Pałac w przeciwieństwie do fabryki nie został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie mieszczą się w nim różne instytucje.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73491 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021