Pałac Hasbacha w Białymstoku, Joanna

Pałac Hasbacha w Białymstoku

Pałac Hasbacha znajduje się w Białymstoku, w dzielnicy Dojlidy, przy zbiegu ulic Stanisława Suchowolca, Myśliwskiej i Dojlidy Fabryczne. Jest to rezydencja w stylu neorenesansu francuskiego, niderlandzkiego i toskańskiego. Budynek był wzniesiony w II połowie XIX wieku przez Ewalda Hasbacha, jednego z pierwszych białostockich fabrykantów, właściciela pobliskiej tkalni, przerobionej po I wojnie światowej na fabrykę dykty.Pałac został rozbudowany w latach 1905-07 przez jego syna Artura Hasbacha. Dobudowano wtedy dwa ryzality z wieżami i dodatkowe piętro z mansardowym dachem. Pałac w przeciwieństwie do fabryki nie został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie mieszczą się w nim różne instytucje.

Adres

Pałac Hasbacha
ul. Dojlidy Fabryczne 23, Białystok

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Białystok
Pałace i dworki
Normalna
pałace
53°6'50N, 23°12'9E
18 październik 2019
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację