Pałac Hantkego w Częstochowie, Magdalena

Pałac Hantkego w Częstochowie

(4.3 głosów: 7)

Przy ulicy Łukasińskiego w Częstochowie znajduje się fabrykancki pałacyk Bernarda Hantkego, który był właścicielem Huty Czętochowa - jednej z najnowocześniejszych hut żelaza w Królestwie Polskim.Pałac powstał w latach 1898-1903 w stylu neobaroku francuskiego. Wewnątrz zachowane zostały żeliwne schody oraz neobarokowe balustrady. Na zewnątrz wdoczna jest bogata dekoracja fasad oraz strzegące miejsca lwy.

Do całego kompleksu zaliczała się huta żelaza Częstochowa oraz budynki pracownicze. Na początku XX wieku znajdowała się tutaj ochronka i biblioteka. Po II wojnie światowej osadzono tutaj młodzieżowy dom kultury im. Bieruta (znaleźć można również określenie: zakładowy dom kultury Huty Częstochowa).Kompleks w latach 1973-78 rozbudowano o budynek pływalni oraz kino. Pałacyk znajduje się w otoczeniu zabytkowego parku, który powstał wraz z budynkiem. Obecnie Pałac Hantkego mieści Miejski Dom Kultury.

Pałac Hantkego - Dom Kultury
ul. Łukasińskiego 68, CzęstochowaCzęstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Pałace i dworki
Normalna
pałace
50°46'55N, 19°9'11E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021