Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Przy ulicy Łukasińskiego w Częstochowie znajduje się fabrykancki pałacyk Bernarda Hantkego, który był właścicielem Huty Czętochowa - jednej z najnowocześniejszych hut żelaza w Królestwie Polskim.Pałac powstał w latach 1898-1903 w stylu neobaroku francuskiego. Wewnątrz zachowane zostały żeliwne schody oraz neobarokowe balustrady. Na zewnątrz wdoczna jest bogata dekoracja fasad oraz strzegące miejsca lwy.Do całego kompleksu zaliczała się huta żelaza Częstochowa oraz budynki pracownicze. Na początku XX wieku znajdowała się tutaj ochronka i biblioteka. Po II wojnie światowej osadzono tutaj młodzieżowy dom kultury im. Bieruta (znaleźć można również określenie: zakładowy dom kultury Huty Częstochowa).

Kompleks w latach 1973-78 rozbudowano o budynek pływalni oraz kino. Pałacyk znajduje się w otoczeniu zabytkowego parku, który powstał wraz z budynkiem. Obecnie Pałac Hantkego mieści Miejski Dom Kultury.

Pałac Hantkego - Dom Kultury
ul. Łukasińskiego 68, CzęstochowaCzęstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020