Pałac Habsburgów w Cieszynie, Anna Piernikarczyk

Pałac Habsburgów w Cieszynie góruje ponad miasteczkiem w jego centralnej części, na Górze Zamkowej. Można powiedzieć, że to jeden z symboli Cieszyna!Historia Pałacu w Cieszynie

Pałac Habsburgów powstał w XIX wieku na pozostałościach zamku gotyckiego. Wzniesiono go w stylu klasycystycznym i mieściły się w nim pokoje gościnne arcyksięcia cieszyńskiego i kancelarie Komory Cieszyńskiej.

Pałac Habsburgów

Od 1947 roku pałac jest siedzibą Szkoły Muzycznej, a od 2005 roku w zrekonstruowanej części pałacu i w oranżerii znajduje się siedziba Zamku Cieszyn - niecodziennego centrum przedsiębiorczości.

W wolnostojącym budynku, z drugiej strony pałacu, na jego wewnętrznym dziedzińcu mieści się informacja tursytyczna z zapleczem dla przewodników i sklepem z pamiątkami.

Pałac otacza park kryjący wspaniałe zabytki, m.in. słynną Rotundę w Cieszynie oraz Wieżę Piastowską!

Pałac Habsburgów - Zamek Cieszyn
ul. Zamkowa 3 a, b, c, Cieszyn
www.zamekcieszyn.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°45'3" N, 18°37'38" E
Śląskie
2017-02-15
2020-02-01 02:01

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą