Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Pałac Cytronów w Białymstoku, Joanna

Pałac Cytronów w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Wśród wielu zabytkowych budynków przy ul. Warszawskiej w Białymstoku wyróżnia się kamienica Cytronów nazywana też pałacem Cytronów. Jest to przykład miejskiej rezydencji w stylu architektury secesyjnej nurtu klasycyzującego. Elewację frontową zdobią motywy roślinne charakterystyczne dla secesji. Zachowany jest pierwotny układ wnętrz, wystrój sufitów i klatka schodowa z kutą balustradą.Kamienica powstała na początku XX wieku, jeszcze przed I wojną światową i początkowo należała do Wolfa i Berty Lurie. W 1923 roku posesję z kamienicą kupił od nich Samuel Hirsz Cytron, który był właścicielem fabryki włókienniczej w Supraślu. W czasie II wojny światowej i po wojnie budynek kilkakrotnie przechodził z rąk do rąk. Obecnie w dawnym pałacu Cytronów mieści się Muzeum Historyczne.

Pałac Cytronów
ul. Warszawska 37, BiałystokBiałystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pałace i dworki
Normalna
pałace muzea
53°7'55N, 23°10'20E
17 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację