Pałac Cytronów w Białymstoku, Joanna

Pałac Cytronów w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wśród wielu zabytkowych budynków przy ul. Warszawskiej w Białymstoku wyróżnia się kamienica Cytronów nazywana też pałacem Cytronów. Jest to przykład miejskiej rezydencji w stylu architektury secesyjnej nurtu klasycyzującego. Elewację frontową zdobią motywy roślinne charakterystyczne dla secesji. Zachowany jest pierwotny układ wnętrz, wystrój sufitów i klatka schodowa z kutą balustradą.

Kamienica powstała na początku XX wieku, jeszcze przed I wojną światową i początkowo należała do Wolfa i Berty Lurie. W 1923 roku posesję z kamienicą kupił od nich Samuel Hirsz Cytron, który był właścicielem fabryki włókienniczej w Supraślu. W czasie II wojny światowej i po wojnie budynek kilkakrotnie przechodził z rąk do rąk. Obecnie w dawnym pałacu Cytronów mieści się Muzeum Historyczne.Pałac Cytronów
ul. Warszawska 37, Białystok

Pałac Cytronów w Białymstoku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Białegostoku wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pałace i dworki
Normalna
pałace muzea
53°7'55N, 23°10'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022