Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Pajączek w Gorzowie Wielkopolskim

Pajączek w Gorzowie Wielkopolskim

Na rondzie Św. Jerzego w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się nietypowa budowla zwana Pajączkiem. Oficjalna nazwa tego miejsca brzmi Dominanta albo Info Glob. Jej budowę zakończono w 2007 roku.



W zamyśle twórców Pajączek miał stanowić element dekoracyjny miasta i zachęcać do zakupów w sklepach w przejściu podziemnym. Obiekt nie spotkał się jednak z przychylnym przyjęciem mieszkańców. Mimo to jest bardzo charakterystycznym elementem w Gorzowie, a w nocy stanowi swoistą "fontannę światła". Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z panoramą na miasto i Wartę.



Pajączek
Rondo Św. Jerzego, Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski noclegi

Gorzów Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020