Paciorkowce to lokalne hałdy kopalniane mieszczące się w Bieruniu. Dawniej na tym terenie KWK „Piast” (kopalnia węgla kamiennego) zeskładowała skałę płonną w formie ciekawie usytuowanych stożków.Obecnie cały teren zarasta dzika roślinność, co tworzy z hałdami unikalny krajobraz i zachęca do wspinaczki w górę. Można spotkać tu spacerowiczów, grzybiarzy, wędkarzy a także motocrossowców urządzających zjazdy z „piramid".Paciorkowce - hałdy
ul. Barbórki, ul. Chełmska, Bieruń

Avatar użytkownika
Kaweka6 Zapaleniec 511 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Musa Uzależniony od podróży 1116 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-05-12 na
Ciekawe miejsce. Dobre jako cel wycieczki rowerowej. Nieco zapuszczone.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020