Paciorkowce hałdy w Bieruniu, Kaweka6

Paciorkowce hałdy w Bieruniu

(4.4 głosów: 7)

Paciorkowce to lokalne hałdy kopalniane mieszczące się w Bieruniu. Dawniej na tym terenie KWK „Piast” (kopalnia węgla kamiennego) zeskładowała skałę płonną w formie ciekawie usytuowanych stożków.Obecnie cały teren zarasta dzika roślinność, co tworzy z hałdami unikalny krajobraz i zachęca do wspinaczki w górę. Można spotkać tu spacerowiczów, grzybiarzy, wędkarzy a także motocrossowców urządzających zjazdy z „piramid".

Paciorkowce - hałdy
ul. Barbórki, ul. Chełmska, BieruńBieruń Nowy noclegi

Bieruń Nowy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rekreacja
Normalna
rekreacja
50°4'48N, 19°11'15E
02 sierpień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Musa
12 maj 2020 10:38
Ciekawe miejsce. Dobre jako cel wycieczki rowerowej. Nieco zapuszczone.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację