Ostrowo

Zdjęcia Ostrowa (2)

Jadąc na zachód od Jastrzębiej Góry w kierunku Karwi, po lewej stronie na niewielkim wzniesieniu można dostrzec Ostrowo. Ta niezwykle ładna, maleńka kaszubska wieś położona jest za płynącą równolegle do brzegu morskiego rzeką Czarną Wdą.Ostrowo to miejsce będące prawdziwą enklawą ciszy i spokoju. Szeroka czysta plaża i wspaniały mikroklimat o walorach zdrowotnych, to nie jedyne zalety tego miejsca. W sezonowych restauracjach, barach i smażalniach można zjeść wyśmienitą rybę, a po godzinach spędzonych na plaży warto wybrać się na spacer, bądź wycieczkę rowerową po okolicy.

Atrakcje w Ostrowie

Tereny wokół Ostrowa, będące częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, zachęcają do obserwacji licznie występujących tu gatunków roślin, ptaków i zwierząt. Przy ostrowskiej leśniczówce bierze swój początek pięciokilometrowa ścieżka dydaktyczna przez Rezerwat Bielawa.Turyści oprócz spacerów i kąpieli słonecznych mogą skorzystać z kompleksu boisk do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, a dla najmłodszych wydzielono na terenie boiska miejsce do zabawy (obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Balfali).

Dla miłośników grzybobrania proponujemy wycieczki do pobliskiego lasu, oddalonego zaledwie o 300 m.

Atywny wypoczynek w Ostrowie

- Jazda konna
- Tenis
- Spływy kajakowe malowniczą rzeką Piaśnicą
- Siłownia
- Wypożyczalnia rowerów i gokartów
- Kyty basen

Zabytki w Ostrowie

Dla miłośników historii cennym przeżyciem będzie zwiedzenie zabytkowej chata z XVIII wieku oraz drewnianej wieży widokowej znajdującej się na wysokości cmentarza, skąd rozpościera się widok na Bielawskie Błota i Ziemię Pucką.

Atrakcje w okolicy

- Wybrzeże klifowe w Jastrzębiej Górze - 3 km
- Stadnina koni w Parszycach - 7 km
- Pałac i Muzeum w Krokowej - 8 km
- Kościół i klasztor w Żarnowcu - 13 km
- Jezioro Żarnowieckie - 15 km
- Wieża widokowa "Kaszubskie Oko" w Gniewinie - 18 km
- Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku - 21 km
- Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie - 21 km
- Atrakcje Trójmiasta: Gdańska, Gdyni i Sopotu - około 50 km 

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2015-08-20 12:06:21

Super miejscowość, jeździłem tam rokrocznie na wakacje z rodziną. W sezonie bardzo zatłoczona, ale tworzy to swojego rodzaju niepowtarzalny klimat. Można tam naprawdę dobrze zjeść za niewielkie pieniądze. Plaże czyste, szerokie i nie bardzo zatłoczone. Blisko stamtąd to innych miejscowości takich jak Karwia czy Jastrzębia Góra oraz Władysławowo. Gorąco polecam ;)

2015-08-10 14:14:15

Super plaża. Zwłacza w miejscu ujścia Czarnej Wody

2013-02-07 11:19:18

Jeszcze raz ja. :). byłam na sylwestrze w Ostrowie i widziałam domki w trakcie budowy, tzn. prawie na wykończeniu. Panowie którzy tam pracowali powiedzieli, ze domki nazywaja się Balfala. Są zupełnie inne, niż te, jakie widziałam do tej pory - nowoczesne, z dużymi oknami do samej ziemi. Do tego własciciele potrafili przy nowoczesnej kolorystyce (biało - szaro morska) docenic piękno drewna i choc jest kolor na elewacji, widac też słoje drewna.  Chyba farba półtransparentna - w każdym bądź razie efekt niesamowity. Zapowiadaja sie na ekskluzywne domki - moze ktoś w końcu pomyslał i stworzył domek, ale w standardzie apartamentu.

2013-02-07 11:11:45

Potwierdzam - bardzo ładna miejscowośc, piekna plaża, świetna baza wypadowa, atrakcji w najblizszej okolicy bardzo dużo. Idealne miejsce dla chcących odpocząc od miejskiego życia.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: