Ostrów Tumski we Wrocławiu

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2015-03-03 , Zaktualizowano: 2020-02-02

Ostrów Tumski i Katedra to serce Wrocławia, najstarsza zamieszkana część miasta. W czasach pogańskich żyli tu Ślężanie, później rezydowali Piastowie, a od XI wieku czyli od założenia biskupstwa w 1000 roku, Ostrów stał się ośrodkiem władzy kościelnej. Dziś jest to wspanialy zespół architektury sakralnej na skalę europejską.Katedra we Wrocławiu

Perłą Ostrowa Tumskiego jest oczywiście gotycka katedra Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, otwarta od rana do wieczora, a po zmroku fantastycznie podświetlona. Najstarsza część budowli to prezbiterium, zbudowane w połowie XIII wieku, natomiast barokowa kaplica Św. Elżbiety uchodzi za najwspanialszą w Polsce. Katedra jest udostępniona do zwiedzania, wraz z wieżą.

Ostrów Tumski Wrocław

Ponadto na Ostrowie znajduje się Muzeum Archidiecezjalne, Ogród Botaniczny oraz niesamowite Muzeum Przyrodnicze, a z zabytków sakralnych kościół Św. Marcina i kolegiata Św. Krzyża.

Ostrów Tumski - archikatedra Św. Jana Chrzciciela
Plac Katedralny 18, Wrocław
tel. 71/ 322-25-74

Katedra Św. Jana Chrzciciela


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020