Ostrów Mazowiecka, Anna

Ostrów Mazowiecka

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ostrów Mazowiecka to małe miasto w województwie mazowieckim, które do 7 grudnia 1926 roku nosiło nazwę Ostrów. Miasto położone jest między Wyszkowem a Zambrowem. Ostrów była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. W  latach 20. XVI stulecia miasto osiągnęło liczbę około 3000 mieszkańców, kiedy stołeczna Warszawa ze wszystkimi przedmieściami była zamieszkana przez około 4700 osób, więc w podobnym czasie ludność miasta Ostrowi równa była 64% populacji stolicy państwa mazowieckiego.

Zabytki Ostrowi

Kościół Wniebowzięcia NMP z II połowy XIX wieku
Kaplica drewniana z 1830 roku
Cmentarz rzymskokatolicki, ul. Lubiejewska
Park z XIX wieku
Ratusz neobarokowy z 1927 r. przy ul. 3 Maja
Jatki, ul. Pocztow, hala targowa z 1902–1903 
Dom, ul. Dubois 26, z 1903 r.
Dwór Rodzinny Niewęgłowskich, ul. Mazowiecka 44Trasa rowerowa

W 2005 r. odbyło się uroczyste otwarcie Trasy rowerowej im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębskiego. Rozpoczyna się ona przy stawie miejskim w Ostrowi Mazowieckiej, dalej prowadzi wzdłuż ulicy Warszawskiej i skręca w ulicę 63 Roku. Dojeżdżamy do Starej Grabownicy, gdzie czeka miejsce postoju wyposażone w stół, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Dalej trasa prowadzi przez las do Nowej Grabownic. Dalej trasa wiedzie przez sosnowe lasy będące pozostałością po prastarej Puszczy Białej. Jadąc oznaczoną trasą docieramy do kolejnego miejsca postoju, usytuowanego przy skrzyżowaniu ścieżki rowerowej z „Drogą Antonowską”. W okolicy Łysych Gór znajduje się kolejne miejsce postoju. Dalej trasa prowadzi wśród pól w okolice ruin Zamku Biskupów Płockich w Broku, kończąc swój bieg na brokowskiej nadbużańskiej plaży.

Atrakcje

Noclegi w

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Ostrów Mazowiecka - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022