Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°48'10" N, 21°53'33" E
Mazowieckie
2018-04-29
2020-02-03 02:00

Ostrów Mazowiecka to małe miasto w województwie mazowieckim, które do 7 grudnia 1926 roku nosiło nazwę Ostrów. Miasto położone jest między Wyszkowem a Zambrowem. Ostrów była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. W  latach 20. XVI stulecia miasto osiągnęło liczbę około 3000 mieszkańców, kiedy stołeczna Warszawa ze wszystkimi przedmieściami była zamieszkana przez około 4700 osób, więc w podobnym czasie ludność miasta Ostrowi równa była 64% populacji stolicy państwa mazowieckiego.Zabytki Ostrowi

Kościół Wniebowzięcia NMP z II połowy XIX wieku
Kaplica drewniana z 1830 roku
Cmentarz rzymskokatolicki, ul. Lubiejewska
Park z XIX wieku
Ratusz neobarokowy z 1927 r. przy ul. 3 Maja
Jatki, ul. Pocztow, hala targowa z 1902–1903 
Dom, ul. Dubois 26, z 1903 r.
Dwór Rodzinny Niewęgłowskich, ul. Mazowiecka 44

Trasa rowerowa

W 2005 r. odbyło się uroczyste otwarcie Trasy rowerowej im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębskiego. Rozpoczyna się ona przy stawie miejskim w Ostrowi Mazowieckiej, dalej prowadzi wzdłuż ulicy Warszawskiej i skręca w ulicę 63 Roku. Dojeżdżamy do Starej Grabownicy, gdzie czeka miejsce postoju wyposażone w stół, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Dalej trasa prowadzi przez las do Nowej Grabownic. Dalej trasa wiedzie przez sosnowe lasy będące pozostałością po prastarej Puszczy Białej. Jadąc oznaczoną trasą docieramy do kolejnego miejsca postoju, usytuowanego przy skrzyżowaniu ścieżki rowerowej z „Drogą Antonowską”. W okolicy Łysych Gór znajduje się kolejne miejsce postoju. Dalej trasa prowadzi wśród pól w okolice ruin Zamku Biskupów Płockich w Broku, kończąc swój bieg na brokowskiej nadbużańskiej plaży.

Ostrów Mazowiecka noclegi

Ostrów Mazowiecka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Zapaleniec 973 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020