Ostoja Wielkopolska to obszar objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000. Są to pagórkowate tereny położone na południe od Poznania, na lewym brzegu rzeki Warty, w większości na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego.Miejscowości ograniczające Ostoję Wielkopolską to Puszczykowo, Mosina czy Steszew. To charakterystyczny teren polodowcowy, gdzie znajdziemy wydmy, rynny, głazy narzutowe i aż 12 jezior polodowcowych, m.in: Jezioro Budzyńskie, Jezioro Góreckie, Skrzynka czy Kociołek. Ostoja Wielkopolska to mozaika siedlisk naturalnych, półnaturalnych, jak i tych intensywnie użytkowanych przez człowieka.

Ostoja Wlkp. Rezerwat
Ostoja Wlkp. Rezerwat

Turystyka w Ostoi Wielkopolskiej

Ostoja ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, głównie przyrodniczych. Poprowadzono tu wiele szlaków turystycznych, a ponadto można uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, jazde na rowerze, nording walking, a nawet jazdę konną.

Ostoja Wlkp. Rezerwat Ostoja Wlkp. Rezerwat Ostoja Wlkp. Rezerwat Ostoja Wlkp. Rezerwat

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021