Ostoja Wielkopolska, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Ostoja Wielkopolska

(4.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ostoja Wielkopolska to obszar objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000. Są to pagórkowate tereny położone na południe od Poznania, na lewym brzegu rzeki Warty, w większości na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego.Miejscowości ograniczające Ostoję Wielkopolską to Puszczykowo, Mosina czy Steszew. To charakterystyczny teren polodowcowy, gdzie znajdziemy wydmy, rynny, głazy narzutowe i aż 12 jezior polodowcowych, m.in: Jezioro Budzyńskie, Jezioro Góreckie, Skrzynka czy Kociołek. Ostoja Wielkopolska to mozaika siedlisk naturalnych, półnaturalnych, jak i tych intensywnie użytkowanych przez człowieka.

Ostoja Wlkp. Rezerwat , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Ostoja Wlkp. Rezerwat , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Turystyka w Ostoi Wielkopolskiej

Ostoja ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych, głównie przyrodniczych. Poprowadzono tu wiele szlaków turystycznych, a ponadto można uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, jazde na rowerze, nording walking, a nawet jazdę konną.Ostoja Wielkopolska na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Poznania wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ostoja Wlkp. Rezerwat , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Ostoja Wlkp. Rezerwat , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Ostoja Wlkp. Rezerwat , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Ostoja Wlkp. Rezerwat , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
52°16'27N, 16°47'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021