Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Ostaniec w hotelu w Ogrodzieńcu, mokunka

Ostaniec w hotelu w Ogrodzieńcu

(4.8 głosów: 6)
Oceń i napisz opinię

W Ogrodzieńcu, a dokładniej w Podzamczu, spotkamy niemałą ciekawostkę - ostaniec wkomponowany w ściany hotelu. Hotel nosi nazwę "Poziom 511" i znajduje się około 300 metrów pieszo za pięknym zamkiem Ogrodzieniec w Podzamczu (drogą jest to około 1 km).Wokół hotelu sterczy wiele pięknych, wapiennych ostańców. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem to typowy krajobraz Jury. Ale jeden z wielkich ostańców wrasta dosłownie w ściany hotelu - jedna jego część widoczna jest na zewnątrz, reszta natomiast wewnątrz.

Będąc w recepcji zaskakuje nas więc niesamowity widok, który robi duże wrażenie! Skała sięga sufitu. To ciekawostka niespotykana nigdzie indziej. Stało się tak dlatego, że skała będąca pomnikiem przyrody nieożywionej nie mogła być w żaden sposób zniszczona ani przeniesiona.Ostaniec w hotelu Poziom 511
ul. Bonerów, Podzamcze

Ogrodzieniec noclegi

Ogrodzieniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ogrodzieniec Jura Krakowsko Częstochowska
Osobliwości przyrodnicze
Mniej istotna
ostańce
50°27'3N, 19°33'10E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację