Ostaniec w hotelu w Ogrodzieńcu, mokunka

W Ogrodzieńcu, a dokładniej w Podzamczu, spotkamy niemałą ciekawostkę - ostaniec wkomponowany w ściany hotelu. Hotel nosi nazwę "Poziom 511" i znajduje się około 300 metrów pieszo za pięknym zamkiem Ogrodzieniec w Podzamczu (drogą jest to około 1 km).

Wokół hotelu sterczy wiele pięknych, wapiennych ostańców. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem to typowy krajobraz Jury. Ale jeden z wielkich ostańców wrasta dosłownie w ściany hotelu - jedna jego część widoczna jest na zewnątrz, reszta natomiast wewnątrz.

Będąc w recepcji zaskakuje nas więc niesamowity widok, który robi duże wrażenie! Skała sięga sufitu. To ciekawostka niespotykana nigdzie indziej. Stało się tak dlatego, że skała będąca pomnikiem przyrody nieożywionej nie mogła być w żaden sposób zniszczona ani przeniesiona.

Ostaniec w hotelu Poziom 511
ul. Bonerów, Podzamcze

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: