Antoniewo , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

(3.3 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie na północ od Poznania działa nieprzerwanie, poza okresem II wojny światowej, od chwili założenia czyli od 1914 roku. I choć kilka razy zmieniała się nazwa ośrodka, to istota jej działalności jest wciąż ta sama - pomoc dzieciom zaniedbanym, nie mogącym przystosować się do życia w społeczeństwie.Dzisiejszy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka mieści się w zabytkowych zabudowaniach, na skraju Puszczy Zielonka, na wschód od miejscowości Skoki i na zachód od Jabłkowa.

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Obóz jeniecki

W czasie II wojny światowej już w pierwszym miesiącu wojny Niemcy zawiesili działalność Zakładu Wychowawczego i urządzili tu obóz jeniecki, który istniał przez całą okupację aż do 1945 roku. Początkowo przebywali tu jeńcy polscy, potem norwescy, jugosłowiańscy, francuscy oraz holenderscy i brytyjscy, a od 1943 roku głównie włoscy generałowie i żołnierze. Dziś przy drodze mieści się tablica pamiątkowa.Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Antoniewo
ul. Antoniewska, Skoki
tel. 61/ 812-42-51

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Antoniewa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Antoniewo noclegi

Antoniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Antoniewo
Inne budowle
Normalna
52°39'17N, 17°11'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021