Antoniewo , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie

(3.3 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie na północ od Poznania działa nieprzerwanie, poza okresem II wojny światowej, od chwili założenia czyli od 1914 roku. I choć kilka razy zmieniała się nazwa ośrodka, to istota jej działalności jest wciąż ta sama - pomoc dzieciom zaniedbanym, nie mogącym przystosować się do życia w społeczeństwie.Dzisiejszy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka mieści się w zabytkowych zabudowaniach, na skraju Puszczy Zielonka, na wschód od miejscowości Skoki i na zachód od Jabłkowa.

Obóz jeniecki

W czasie II wojny światowej już w pierwszym miesiącu wojny Niemcy zawiesili działalność Zakładu Wychowawczego i urządzili tu obóz jeniecki, który istniał przez całą okupację aż do 1945 roku. Początkowo przebywali tu jeńcy polscy, potem norwescy, jugosłowiańscy, francuscy oraz holenderscy i brytyjscy, a od 1943 roku głównie włoscy generałowie i żołnierze. Dziś przy drodze mieści się tablica pamiątkowa.Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Antoniewo
ul. Antoniewska, Skoki
tel. 61/ 812-42-51

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Antoniewo noclegi

Antoniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Antoniewo
Inne budowle
Normalna
52°39'17N, 17°11'54E
30 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację