50°14'47" N, 19°8'53" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ośrodek Rekreacyjny Rybaczówka znajduje się w sosnowieckiej dzielnicy Niwka, niedaleko granicy z Mysłowicami. Przez lata był to ośrodek kopalniany. Po likwidacji kopalni Niwka-Modrzejów, ośrodek podlega UM w Sosnowcu.Odbywają się tu pikniki rodzinne, turnieje wędkarskie, rozgrywki w siatkówkę plażową oraz zawody w bieganiu dla najmłodszych i seniorów. Często organizowane są tu „Pikniki dla bezpieczeństwa” , na których można zapoznać się z wyposażeniem wozu straży pożarnej i policyjnego radiowozu czy zobaczyć umundurowanie i wyposażenie funkcjonariuszy Straży Miejskiej.  

Ośrodek Rybaczówka w Sosnowcu
Ośrodek Rybaczówka w Sosnowcu

Ośrodek Rybaczówka zachęca też do bezpiecznej jazdy na rowerze, bo tereny wokół są zielone i zaciszne, położone z dala od zabudowań i ruchliwych arterii miasta.

Ośrodek Rybaczówka
Szlak Dawnego Pogranicza, ul. Powstańców, Sosnowiec

Ośrodek Rybaczówka w Sosnowcu
Ośrodek Rybaczówka w Sosnowcu
Ośrodek Rybaczówka w Sosnowcu


Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021