Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie, Joanna

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Żółw błotny jest jedynym gatunkiem żółwia występującym naturalnie w Polsce. Jest to gatunek zagrożony, dlatego w Poleskim Parku Narodowym ma miejsce czynna ochrona żółwi błotnych. Oprócz dbania o miejsca bytowania żółwi, prowadzona jest obserwacja lęgowisk i żółwic składających jaja. Złożone jaja, z których żółwie nie zdążą wylegnąć się przed zimą, przenoszone są do Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego mieszczącego się w Ośrodku Dydaktyczno - Administracyjnym PPN w Urszulinie.Tu w specjalnych inkubatorach wylęgają się małe żółwiki. Pierwszą zimę spędzają w Ośrodku pod dobra opieką, bezpieczne od drapieżników. Żółwie z poszczególnych gniazd trzymane są w oddzielnych pojemnikach z wodą. Przy okazji są ważone i mierzone. Wiosną wracają do swojego naturalnego środowiska.

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego najlepiej odwiedzać od końca września do maja, gdy przebywa w nim najwięcej żółwi. Jednak zwykle kilka żółwich rodzin zostaje też na wakacje, aby turyści mogli zobaczyć żółwiki, z których słynie Poleski Park Narodowy.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego
Poleski Park Narodowy
ul. Lubelska 3a, Urszulin

GPS: 51°23'13N, 23°11'31E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Inne budowle
Normalna
muzea przyrodnicze
51°23'13N, 23°11'31E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021