Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie, Joanna

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Żółw błotny jest jedynym gatunkiem żółwia występującym naturalnie w Polsce. Jest to gatunek zagrożony, dlatego w Poleskim Parku Narodowym ma miejsce czynna ochrona żółwi błotnych. Oprócz dbania o miejsca bytowania żółwi, prowadzona jest obserwacja lęgowisk i żółwic składających jaja. Złożone jaja, z których żółwie nie zdążą wylegnąć się przed zimą, przenoszone są do Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego mieszczącego się w Ośrodku Dydaktyczno - Administracyjnym PPN w Urszulinie.Tu w specjalnych inkubatorach wylęgają się małe żółwiki. Pierwszą zimę spędzają w Ośrodku pod dobra opieką, bezpieczne od drapieżników. Żółwie z poszczególnych gniazd trzymane są w oddzielnych pojemnikach z wodą. Przy okazji są ważone i mierzone. Wiosną wracają do swojego naturalnego środowiska.

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego najlepiej odwiedzać od końca września do maja, gdy przebywa w nim najwięcej żółwi. Jednak zwykle kilka żółwich rodzin zostaje też na wakacje, aby turyści mogli zobaczyć żółwiki, z których słynie Poleski Park Narodowy.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego
Poleski Park Narodowy
ul. Lubelska 3a, Urszulin

GPS: 51°23'13N, 23°11'31E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna
Inne budowle
Normalna
muzea przyrodnicze
51°23'13N, 23°11'31E
21 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację