Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie, Joanna

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Żółw błotny jest jedynym gatunkiem żółwia występującym naturalnie w Polsce. Jest to gatunek zagrożony, dlatego w Poleskim Parku Narodowym ma miejsce czynna ochrona żółwi błotnych. Oprócz dbania o miejsca bytowania żółwi, prowadzona jest obserwacja lęgowisk i żółwic składających jaja. Złożone jaja, z których żółwie nie zdążą wylegnąć się przed zimą, przenoszone są do Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego mieszczącego się w Ośrodku Dydaktyczno - Administracyjnym PPN w Urszulinie.

Tu w specjalnych inkubatorach wylęgają się małe żółwiki. Pierwszą zimę spędzają w Ośrodku pod dobra opieką, bezpieczne od drapieżników. Żółwie z poszczególnych gniazd trzymane są w oddzielnych pojemnikach z wodą. Przy okazji są ważone i mierzone. Wiosną wracają do swojego naturalnego środowiska.Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego najlepiej odwiedzać od końca września do maja, gdy przebywa w nim najwięcej żółwi. Jednak zwykle kilka żółwich rodzin zostaje też na wakacje, aby turyści mogli zobaczyć żółwiki, z których słynie Poleski Park Narodowy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego
Poleski Park Narodowy
ul. Lubelska 3a, Urszulin

GPS: 51°23'13N, 23°11'31E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Łęczna
Normalna
muzea przyrodnicze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022