Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie

Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego
Poleski Park Narodowy
ul. Lubelska 3a, Urszulin

51°23'13" N, 23°11'31" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Żółw błotny jest jedynym gatunkiem żółwia występującym naturalnie w Polsce. Jest to gatunek zagrożony, dlatego w Poleskim Parku Narodowym ma miejsce czynna ochrona żółwi błotnych. Oprócz dbania o miejsca bytowania żółwi, prowadzona jest obserwacja lęgowisk i żółwic składających jaja. Złożone jaja, z których żółwie nie zdążą wylegnąć się przed zimą, przenoszone są do Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego mieszczącego się w Ośrodku Dydaktyczno - Administracyjnym PPN w Urszulinie.Tu w specjalnych inkubatorach wylęgają się małe żółwiki. Pierwszą zimę spędzają w Ośrodku pod dobra opieką, bezpieczne od drapieżników. Żółwie z poszczególnych gniazd trzymane są w oddzielnych pojemnikach z wodą. Przy okazji są ważone i mierzone. Wiosną wracają do swojego naturalnego środowiska.Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego najlepiej odwiedzać od końca września do maja, gdy przebywa w nim najwięcej żółwi. Jednak zwykle kilka żółwich rodzin zostaje też na wakacje, aby turyści mogli zobaczyć żółwiki, z których słynie Poleski Park Narodowy.

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020