Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°38'6" N, 16°27'40" E
Dolnośląskie
2016-08-02
2020-02-02 02:01

Osetno to wieś położona w północnej części Dolnego Śląska, na południe od Góry Śląskiej, w malowniczej dolinie rzeki Barycz.Nazwa miejscowości, podawana kiedyś jako "Ossechno", pochodzi od popularnego na łąkach ostu. Sama osada była wzmiankowana już w XIII stuleciu. Przez wieki należała do wielu właścicieli, z których najbardziej zasłużony był ród Tschammerów w XV wieku.

W dziejach tereny, na których znajduje się dziś Osetno, przechodziły pod panowanie różnych państw. W średniowieczu należały do Polski, od XIV wieku do Czech, a potem do Austrii. W 1745 roku obszar ten zajęty zostały przez Prusy. Po I wojnie światowej przyznano te ziemie Niemcom, natomiast po II wojnie światwej wróciły do Polski. W okresie powojennym we wsi znajdowało się Państwowe Gospodarstwo Rolne.

Atrakcje w Osetnie

- Kościół Św. Michała Archanioła - z zachowanymi elementami romańskiego muru z XIII wieku i barokowym ołtarzem, budowla obecnie jest po renowacji z 2010 roku- Pałac Tschammerów - dawna rezydencja właścicieli wsi, niestety w złym stanie, choć o bardzo ciekawej bryle

- Pozostałości dawnego cmentarza niemieckiego z XIX wieku 

Osetno noclegi

Osetno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020