Osetno

(5 głosów: 2)

Osetno to wieś położona w północnej części Dolnego Śląska, na południe od Góry Śląskiej, w malowniczej dolinie rzeki Barycz.Nazwa miejscowości, podawana kiedyś jako "Ossechno", pochodzi od popularnego na łąkach ostu. Sama osada była wzmiankowana już w XIII stuleciu. Przez wieki należała do wielu właścicieli, z których najbardziej zasłużony był ród Tschammerów w XV wieku.

W dziejach tereny, na których znajduje się dziś Osetno, przechodziły pod panowanie różnych państw. W średniowieczu należały do Polski, od XIV wieku do Czech, a potem do Austrii. W 1745 roku obszar ten zajęty zostały przez Prusy. Po I wojnie światowej przyznano te ziemie Niemcom, natomiast po II wojnie światwej wróciły do Polski. W okresie powojennym we wsi znajdowało się Państwowe Gospodarstwo Rolne.Atrakcje w Osetnie

- Kościół Św. Michała Archanioła - z zachowanymi elementami romańskiego muru z XIII wieku i barokowym ołtarzem, budowla obecnie jest po renowacji z 2010 roku

- Pałac Tschammerów - dawna rezydencja właścicieli wsi, niestety w złym stanie, choć o bardzo ciekawej bryle- Pozostałości dawnego cmentarza niemieckiego z XIX wieku

 

Pierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Osetno noclegi

Osetno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°38'6N, 16°27'40E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021