Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Orzeł Niepodległej w Białej Podlaskiej, Joanna

Orzeł Niepodległej w Białej Podlaskiej

(4.8 głosów: 5)

Orzeł Niepodległej to pomnik znajdujący się w centralnej części Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Przedstawia orła z rozpostartymi skrzydłami zrywającego się do lotu. Metalowy orzeł stoi na granitowym cokole o wysokości około 2 m, na którym umieszczono napis „NIEPODLEGŁEJ”.Nie wiadomo dokładnie, kiedy figura pojawiła się na bialskim rynku. Prawdopodobnie było to w roku 1966 w związku z obchodami Tysiąclecia Państwa Polskiego. Przed 2000 rokiem ten symbol narodowy stał na niższym cokole z szarej kostki granitowej. Podczas przebudowy Placu Wolności wymieniono postument pomnika, pobielono skrzydła orła, a na głowę nałożono mu złoconą koronę.

Orzeł Niepodległej
Rynek, Biała PodlaskaBiała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biała Podlaska
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
52°2'2N, 23°7'8E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację