Okna Pawlikowskiego w Tatrach, Magdalena

Okna Pawlikowskiego w Tatrach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Okna Pawlikowskiego w Tatrach to duże otwory w skale, z których roztacza się piękny widok na Dolinę Kościeliską oraz Tatry Zachodnie: Bystrą i Błyszcz. Dotrzeć do nich możemy ze wspomnianej Doliny Kościeliskiej, wzdłuż której prowadzą zielone znaki. Przy ścieżce prowadzącej do Jaskini znajduje się drogowskaz kierujący do jaskiń. Do Okien prowadzą znaki czerwone (czarne wiodą do Jaskini Raptawickiej).

Na początku trzeba wdrapać się po śliskich kamieniach asekurując się łańcuchami, trzeba liczyć się też z drobnymi kamyczkami w późniejszej części oraz z pięknymi widokami, które rozpościerają się ze skalnej wąskiej półki prowadzącej już bezpośrednio do otworu Jaskini Mylnej. Do okien wchodzi się tym samym wlotem co do Jaskini Mylnej. W tej części nie będziemy potrzebowali latarek ani ciepłych ubrań i spokojnie po wyjrzeniu na świat przez okna możemy zawrócić, po wejściu do dalszej części jaskini już nie, ponieważ szlak jest jednokierunkowy! Ta część jaskini to Obłazowa Jama. Łącznie okna są trzy, jednak trzecie znajduje się w części nie udostępnionej. Otwory znajdują się na wysokości 1094 m n.p.m.Trasa licząc od początku Doliny Kościeliskiej wskazuje 8,8 km i jest przewidziana na 2,5 godziny, a suma podejść niewielka, bo zaledwie 317 metrów. Okna zostały nazwane Pawlikowskimi od nazwiska badacza - Jana Pawlikowskiego, który odkrył cały system tutejszych jaskiń pod koniec XIX wieku.

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tatry
Normalna
punkty widokowe groty
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Zbigniew Pietrewicz
Bardzo ładne miejsce z pięknym widokiem. Zalecane dobre buty ponieważ niektóre kamienie na trasie podejścia są śliskie i nietrudno o urazy i kontuzje.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022