Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju

Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju

Ogrody Kapias
ul. Zimowa, ul. Św. Anny, Goczałkowice Zdrój
tel. 667-777-292
https://www.kapias.pl

49°56'51" N, 18°57'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–19:00
  • wtorek: 08:00–19:00
  • środa: 08:00–19:00
  • czwartek: 08:00–19:00
  • piątek: 08:00–19:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Na ostatnie ciepłe dni polecam przecudnej urody Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju, jestem przekonana, że to miejsce Cię zauroczy! Nawet jeśli już tam byłeś, z pewnością o innej porze roku wygląda to zupełnie inaczej 🙂

Ogrody Kapias to przecudna atrakcja w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, leżąca niedaleko trasy nr 1 wiodącej z Tychów do Bielsko-Białej. Przy Ogrodnictwie powstały tutaj pokazowe ogrody - wielka oaza roślinna, przebogata i wspaniale zaaranżowana, z dużą pomysłowością. To magiczny zakątek, bardzo atrakcyjny o każdej porze roku, z restauracją i kawiarnią, a ponadto z dobrze wyposażonym sklepem ogrodniczym. Jak dotąd Ogrody Kapias są udostępnione bezpłatnie, powstały przy nich również bezpłatne parkingi, ale w ciepłe, wolne dni nie są wystarczające, tylu jest chętnych.Wśród różnych ogrodów spotkasz tu: Ogród Skandynawski, Angielski, Romantyczny, Ogród Zachodzącego Słońca, Zaułek Śródziemnomorski, Wiosna, Lato, Tajemniczy Ogród, Cieniste Wzgórze, Ogród Wiejski, Ogród Ciszy. Nazwy dobrze korelują z nasadzoną roślinnością, ukształtowaniem terenu czy ozdobami.

Goczałkowice Ogrody Kapias
Goczałkowice Ogrody Kapias

W Ogrodach Kapias powstał też atrakcyjny i ciekawie zaaranżowany plac zabaw dla dzieci, stawy, zielony labirynt, niewielka plaża i liczne mostki oraz punkty widokowe. Są też rośliny półpustynnej strefy. Warto tu spędzić niejedno miłe popołudnie!

Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Goczałkowice Ogrody Kapias Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdroju

Goczałkowice-Zdrój noclegi

Goczałkowice-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Ania Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-10 na
Przepiękne miejsce !!! Widać,że właściciele wkładają dużo serca w to co robią,chciałoby się tam wracać i wracać. Idealne zarówno na spacer we dwoje,jak i na rodzinną wycieczkę.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021