Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°31'11" N, 21°14'35" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 12:00–18:00

Tuż przy Pustelni Złotego LasuRytwianach powstały Ogrody Kamedulskie czyli stale rozrastający się Ogród Botaniczny a zarazem Skansen. Są tu bowiem zgromadzone sprzęty używane dawniej w wiejskim gospodarstwie. Można tu zobaczyć sporo narzędzi rolniczych, jest też kolekcja sań oraz wozów drabiniastych.Ciekawostką ogrodów jest cześć użytkowa, w której uprawiane są warzywa oraz rosną krzewy i drzewa owocowe. Produkty te używane są w kuchni Centrum Ekumenicznego jako produkty uprawiane ekologicznie bez używania chemicznych nawozów.Ogrody Kamedulskie mają piękne szerokie alejki spacerowe, niewielkie stawy z kładkami, drewniane ławki i huśtawki. Jest też kącik gilowy, a wszystko pięknie wkomponowane w całość i bardzo zadbane. Nie brakuje napisów informacyjnych dotyczących specyfiki danej rośliny bądź kraju jej pochodzenia. Zaciszne, pełne uroku Ogrody Kamedulskie w Rytwianach naprawdę warto odwiedzić!

Ogrody Kamedulskie - Pustelnia Złotego Lasu
ul. Klasztorna, Rytwiany

Rytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020