Ogrody Kamedulskie w Rytwianach, mokunka

Ogrody Kamedulskie w Rytwianach

(4.3 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Tuż przy Pustelni Złotego LasuRytwianach powstały Ogrody Kamedulskie czyli stale rozrastający się Ogród Botaniczny a zarazem Skansen. Są tu bowiem zgromadzone sprzęty używane dawniej w wiejskim gospodarstwie. Można tu zobaczyć sporo narzędzi rolniczych, jest też kolekcja sań oraz wozów drabiniastych.Ciekawostką ogrodów jest cześć użytkowa, w której uprawiane są warzywa oraz rosną krzewy i drzewa owocowe. Produkty te używane są w kuchni Centrum Ekumenicznego jako produkty uprawiane ekologicznie bez używania chemicznych nawozów.

Ogrody Kamedulskie mają piękne szerokie alejki spacerowe, niewielkie stawy z kładkami, drewniane ławki i huśtawki. Jest też kącik gilowy, a wszystko pięknie wkomponowane w całość i bardzo zadbane. Nie brakuje napisów informacyjnych dotyczących specyfiki danej rośliny bądź kraju jej pochodzenia. Zaciszne, pełne uroku Ogrody Kamedulskie w Rytwianach naprawdę warto odwiedzić!Ogrody Kamedulskie - Pustelnia Złotego Lasu
ul. Klasztorna, Rytwiany

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 12:00–18:00

Rytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rytwiany
Parki miejskie
Normalna
ogrody
50°31'11N, 21°14'35E
28 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację