Ogrody i Motylarnia w Marcinkowie, Joanna

Ogrody i Motylarnia w Marcinkowie

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ogrody pokazowe w Marcinkowie znajdującym się około 2 km od Mrągowa na Mazurach to wyjątkowo piękne, kolorowe i pachnące miejsce. Całość obejmuje kilkanaście różnego rodzaju ogrodów tematycznych, wśród których można do woli spacerować, ale także zatrzymać się w altance lub przysiąść na ławce. Są tu między innymi: ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych, różanka, ogród biały, ogród pnączy, ogród traw, ogród japoński, ogród nowoczesny, ogród wiejski, ogród warzywny. Nie brakuje też kącika rekreacyjnego z huśtawką i trampoliną dla dzieci. Ogrody mogą stać się inspiracją do stworzenia ciekawej kompozycji kwiatowej we własnym ogrodzie lub być po prostu wspaniałym miejscem odpoczynku wśród zieleni i kwiatów.Dodatkiem do ogrodów jest motylarnia, gdzie właściciele hodują rodzime gatunki motyli, m.in. rusałki, pazie, bielinki. W specjalnej wolierze można obserwować motyle w różnych stadiach rozwoju – jaja, larwy, poczwarki i dorosłe osobniki. Szanse na spotkanie tych kolorowych owadów zależą od pogody i są znacznie większe w ciepłe, słoneczne dni.

Wizytę najlepiej zaplanować w środku lata, gdy kwitnie najwięcej kwiatów. Wstęp jest płatny.Ogrody pokazowe & Motylarnia
Marcinkowo 33A, Mrągowo
ogrodymarkiewicz.pl
Zwiedzanie: V-IX pn-sb 9.00-18.00, nd i Święta 10.00-15.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny (2+1) 19 zł, (2+2) 23 zł, (2+3)27 zł, do 3 lat bezpłatnie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–09:10
  • niedziela: Zamknięte

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury
Parki miejskie
Normalna
ogrody
53°51'39N, 21°16'15E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021