Ogrody i Motylarnia w Marcinkowie, Joanna

Ogrody i Motylarnia w Marcinkowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ogrody pokazowe w Marcinkowie znajdującym się około 2 km od Mrągowa na Mazurach to wyjątkowo piękne, kolorowe i pachnące miejsce. Całość obejmuje kilkanaście różnego rodzaju ogrodów tematycznych, wśród których można do woli spacerować, ale także zatrzymać się w altance lub przysiąść na ławce. Są tu między innymi: ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych, różanka, ogród biały, ogród pnączy, ogród traw, ogród japoński, ogród nowoczesny, ogród wiejski, ogród warzywny. Nie brakuje też kącika rekreacyjnego z huśtawką i trampoliną dla dzieci. Ogrody mogą stać się inspiracją do stworzenia ciekawej kompozycji kwiatowej we własnym ogrodzie lub być po prostu wspaniałym miejscem odpoczynku wśród zieleni i kwiatów.

Dodatkiem do ogrodów jest motylarnia, gdzie właściciele hodują rodzime gatunki motyli, m.in. rusałki, pazie, bielinki. W specjalnej wolierze można obserwować motyle w różnych stadiach rozwoju – jaja, larwy, poczwarki i dorosłe osobniki. Szanse na spotkanie tych kolorowych owadów zależą od pogody i są znacznie większe w ciepłe, słoneczne dni.Wizytę najlepiej zaplanować w środku lata, gdy kwitnie najwięcej kwiatów. Wstęp jest płatny.

Ogrody pokazowe & Motylarnia
Marcinkowo 33A, Mrągowo
ogrodymarkiewicz.pl
Zwiedzanie: V-IX pn-sb 9.00-18.00, nd i Święta 10.00-15.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny (2+1) 19 zł, (2+2) 23 zł, (2+3)27 zł, do 3 lat bezpłatnieGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–09:10
  • niedziela: Zamknięte

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022