Ogrody i Motylarnia w Marcinkowie

Ogrody i Motylarnia w Marcinkowie
53°51'39" N, 21°16'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–09:10
  • niedziela: Zamknięte

Ogrody pokazowe w Marcinkowie znajdującym się około 2 km od Mrągowa na Mazurach to wyjątkowo piękne, kolorowe i pachnące miejsce. Całość obejmuje kilkanaście różnego rodzaju ogrodów tematycznych, wśród których można do woli spacerować, ale także zatrzymać się w altance lub przysiąść na ławce. Są tu między innymi: ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych, różanka, ogród biały, ogród pnączy, ogród traw, ogród japoński, ogród nowoczesny, ogród wiejski, ogród warzywny. Nie brakuje też kącika rekreacyjnego z huśtawką i trampoliną dla dzieci. Ogrody mogą stać się inspiracją do stworzenia ciekawej kompozycji kwiatowej we własnym ogrodzie lub być po prostu wspaniałym miejscem odpoczynku wśród zieleni i kwiatów.Dodatkiem do ogrodów jest motylarnia, gdzie właściciele hodują rodzime gatunki motyli, m.in. rusałki, pazie, bielinki. W specjalnej wolierze można obserwować motyle w różnych stadiach rozwoju – jaja, larwy, poczwarki i dorosłe osobniki. Szanse na spotkanie tych kolorowych owadów zależą od pogody i są znacznie większe w ciepłe, słoneczne dni.

Wizytę najlepiej zaplanować w środku lata, gdy kwitnie najwięcej kwiatów. Wstęp jest płatny.

Ogrody pokazowe & Motylarnia
Marcinkowo 33A, Mrągowo
ogrodymarkiewicz.pl
Zwiedzanie: V-IX pn-sb 9.00-18.00, nd i Święta 10.00-15.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny (2+1) 19 zł, (2+2) 23 zł, (2+3)27 zł, do 3 lat bezpłatnieMazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73491 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021