Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy
54°10'2" N, 15°55'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:30–18:00
  • wtorek: 09:30–18:00
  • środa: 09:30–18:00
  • czwartek: 09:30–18:00
  • piątek: 09:30–18:00
  • sobota: 09:30–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Dobrzyca to niewielka, niemal nadmorska miejscowość w województwie zachodniopomorskim, leżąca około 10 km od Ustronia Morskiego i mniej więcej tyle samo od Koszalina, niedaleko drogi nr 11. Niewiele osób by tutaj przyjechało, gdyby nie naprawdę wspaniałe Ogrody Hortulus udostępniane turystom od kilku lat.Labirynt grabowy

Ogrody Spectabilis istnieją od 2014 roku, to cudowne miejsce, bajecznie kolorowe, tworzone z pasją i wielkim gustem. Centralnym jego punktem jest największy na świecie labirynt grabowy, który tworzy aż 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy to ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie mogą się odbywać po 3 trasach, dają one wielką frajdę. W sercu labiryntu wznosi się 20-metrowa wieża widokowa, wzorowana na podwójnej nici DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok ogrody, okoliczne wioski i przyrodę, a nawet na Morze Bałtyckie.

Dobrzyca Ogrody Hortulus
Dobrzyca Ogrody Hortulus

Labirynt otaczają Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni - unikatowy zespół ogrodów, w którym znajdziemy: magiczny kamienny krąg, Ogrody 4 Pory Roku, Ogród Zegarów czy Ogród Kalendarz Celtycki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, przejść się groblami i mostkami nad stawami, wśród głazów i kamieni, a nade wszystko wśród bajkowego kwiecia. Całość leży z dala od nadmorskiego zgiełku, warto więc przyjechać tu odpocząć i nacieszyć się zacisznym pięknem.

Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych

Co roku w lipcu na terenie Ogrodów Hortulus organizowany jest Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. To bajecznie kolorowe i smaczne wydarzenie, w którym główną rolę odkrywają kwiaty jadalne. Warto być choć raz na tym festiwalu, w otoczeniu cudnych ogrodów, z mnóstwem kwiecia wokoło.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Ogród francuski


Ogrody Hortulus Spectabilis
Dobrzyca 76, Dobrzyca
tel. 94/ 318-13-18, 602-610-041
biuro@hortulus.com.pl
www.hortulus-spectabilis.com.p

Ogrody w Dobrzycy Ogrody w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Koszalin noclegi

Koszalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kwiatuszek Rekawek Zapaleniec 400 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Heniek Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-08 na

Bardzo ciekawy przegląd stylów ogrodów.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021