Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu, Joanna

Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ogród Zielny Matki Bożej jest położony za kościołem Św. Anny w Kodniu czyli Sanktuarium MB Kodeńskiej, w sąsiedztwie Kalwarii Kodeńskiej. Powstał w 2005 roku wg projektu Haliny Gołda-Krajewskiej z Wrocławia. Ogród Zielny bywa nazywany labiryntem. Ma kształt rozwijających się płatków róży, co ma nawiązywać do różańca i do obecności w sanktuarium maryjnym.

Pośrodku labiryntu znajduje się fontanna oczyszczenia. Jest to rodzaj okrągłej altany obrośniętej pnączami, wewnątrz której z góry spływają strumienie wody. Wokół misy, do której skapuje woda, w cieniu roślinności stoją ławki. Szum wody pod zieloną kopułą z liści oraz zapach rosnących wokół ziół i kwiatów sprzyja wytchnieniu i refleksji, skłania do rozmyślań. Na rogach ogrodu są cztery mniejsze fontanny. Obok Ogrodu Zielnego zlokalizowano kapliczki różańcowe. W pobliżu można też napić się ziołowej herbaty lub kupić zioła.Adres

Ogród Zielny Matki Bożej
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

GPS: 51°54'45N, 23°36'40E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022