Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu, Joanna

Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu

(5 głosów: 1)

Ogród Zielny Matki Bożej jest położony za kościołem Św. Anny w Kodniu czyli Sanktuarium MB Kodeńskiej, w sąsiedztwie Kalwarii Kodeńskiej. Powstał w 2005 roku wg projektu Haliny Gołda-Krajewskiej z Wrocławia. Ogród Zielny bywa nazywany labiryntem. Ma kształt rozwijających się płatków róży, co ma nawiązywać do różańca i do obecności w sanktuarium maryjnym.Pośrodku labiryntu znajduje się fontanna oczyszczenia. Jest to rodzaj okrągłej altany obrośniętej pnączami, wewnątrz której z góry spływają strumienie wody. Wokół misy, do której skapuje woda, w cieniu roślinności stoją ławki. Szum wody pod zieloną kopułą z liści oraz zapach rosnących wokół ziół i kwiatów sprzyja wytchnieniu i refleksji, skłania do rozmyślań. Na rogach ogrodu są cztery mniejsze fontanny. Obok Ogrodu Zielnego zlokalizowano kapliczki różańcowe. W pobliżu można też napić się ziołowej herbaty lub kupić zioła.

Adres

Ogród Zielny Matki Bożej
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

GPS: 51°54'45N, 23°36'40E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kodeń
Inne budowle
Normalna
ogrody
51°54'45N, 23°36'40E
20 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację