Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu

Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu
Kodeń
Inne budowle
ogrody
Normalna
Lubelskie
2019-10-20
2020-01-28 13:46

Ogród Zielny Matki Bożej
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

51°54'45" N, 23°36'40" E

Ogród Zielny Matki Bożej jest położony za kościołem Św. Anny w Kodniu czyli Sanktuarium MB Kodeńskiej, w sąsiedztwie Kalwarii Kodeńskiej. Powstał w 2005 roku wg projektu Haliny Gołda-Krajewskiej z Wrocławia. Ogród Zielny bywa nazywany labiryntem. Ma kształt rozwijających się płatków róży, co ma nawiązywać do różańca i do obecności w sanktuarium maryjnym.Pośrodku labiryntu znajduje się fontanna oczyszczenia. Jest to rodzaj okrągłej altany obrośniętej pnączami, wewnątrz której z góry spływają strumienie wody. Wokół misy, do której skapuje woda, w cieniu roślinności stoją ławki. Szum wody pod zieloną kopułą z liści oraz zapach rosnących wokół ziół i kwiatów sprzyja wytchnieniu i refleksji, skłania do rozmyślań. Na rogach ogrodu są cztery mniejsze fontanny. Obok Ogrodu Zielnego zlokalizowano kapliczki różańcowe. W pobliżu można też napić się ziołowej herbaty lub kupić zioła.

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021