54°13'5" N, 18°3'1" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Gołubieński Ogród Botaniczny to piękna atrakcja turystyczna leżąca na Pomorzu, w gminie Stężyca, na terenie niezwykle malowniczego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.W prywatnym kaszubskim Ogrodzie Botanicznym dziś oglądać można około 4 tys. gatunków roślin, ale ogród powstawał stopniowo przez wiele lat począwszy od 1971 roku. Bogate zbiory roślin podzielono na 5 działów tematycznych: ekologiczny, roślin leczniczych, ozdobnych, arboretum oraz zadrzewienia. Jednym z bogatszych działów są rośliny ozdobne, co pozytywnie wpływa na urodę tego miejsca. Rosną tu również gatunku chronione.

Ogród Botaniczny w Gołubiu

Ogród jest usytuowany w pięknym terenie na Pojezierzu Kaszubskim, na skarpie rynny pojeziernej Jeziora Potulskiego.

Gołubieński Ogród Botaniczny
ul. Botaniczna 21, Gołubie
tel. 58/ 684-36-08, 600-872-501
zbutowski@wp.pl
www.ogrod-golubie.pl
Godziny zwiedzania: IV-X codziennie 10.00-18.00

Ogród Botaniczny w Gołubiu
Ogród Botaniczny w Gołubiu
Ogród Botaniczny w Gołubiu
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020