Ochronka Św. Józefa w Rymanowie, mokunka

Ochronka Św. Józefa w Rymanowie

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ochronka Św. Józefa w Rymanowie to piękny, zabytkowy, ponad 100-letni budynek znajdujący się w centrum miasteczka, niedaleko Rynku. Wybudowano go w 1902 roku jako dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Do jego budowy przyczyniła się sama Anna Potocka, której pomnik-ławeczka znajduje się koło Pijalni Zdrojowej.

Miała ona ogromne serce dla mieszkańców i ich dzieci, którymi na początku ubiegłego wieku zajmowano się w ochronce. Siostry pomagały ubogim dzieciom, pracowały z młodzieżą stowarzyszoną w Akcji Katolickiej, prowadziły kursy kroju i szycia, haftu artystycznego, a także gotowania.Sam budynek jest wysoki, choć parterowy, z niewielkim pomieszczeniem strychu. Fasada budynku jest zwieńczona krzyżem. W 1960 roku odebrano zakonnicom budynek, jednak na fali przemian lat 90. XX wieku siostry go odzyskały. Dziś działa tu przedszkole publiczne prowadzone przez zakonnice.

Budynek można zwiedzać, siostry chętnie zapraszają w swe gościnne progi. Wewnątrz jest salka pamiątek, gdzie można obejrzeć dawne zdjęcia, skany dokumentów, księgi oraz dawne przedmioty codziennego użytku.

Ochronka Św. Józefa - Przedszkole Św. Józefa
ul. Grunwaldzka 10, Rymanów
 

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022