Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem powstał na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w miejscowości Jeziory koło Puszczykowa, na wysoczyznie morenowej, po obu stronach drogi śmierci - Grajzerówki.Nietypowa nazwa tego obszaru pochodzi od nazwy wiekowego dębu Dziad, który niegdyś tu rósł. Dziś porasta tu chroniony las dębowo-grabowy - kontynentalny bór mieszany na podłożu żwirowatym. Spotkać tu można drzewa w wieku do 150 lat.

Przez obszar Pod Dziadem przebiega czerwony szlak turystyczny, a przy Grajzerówce istnieją duże płatne parkingi. Stoi tu również Głaz Leśników poświęcony polskim leśnikom. Od niego Greiserówką można dojść do pałacu Arthura Greisera w Jeziorach.

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem
Grajzerówka, Jeziory, MosinaPuszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020