Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem powstał na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w miejscowości Jeziory koło Puszczykowa, na wysoczyznie morenowej, po obu stronach drogi śmierci - Grajzerówki.Nietypowa nazwa tego obszaru pochodzi od nazwy wiekowego dębu Dziad, który niegdyś tu rósł. Dziś porasta tu chroniony las dębowo-grabowy - kontynentalny bór mieszany na podłożu żwirowatym. Spotkać tu można drzewa w wieku do 150 lat.

Przez obszar Pod Dziadem przebiega czerwony szlak turystyczny, a przy Grajzerówce istnieją duże płatne parkingi. Stoi tu również Głaz Leśników poświęcony polskim leśnikom. Od niego Greiserówką można dojść do pałacu Arthura Greisera w Jeziorach.Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem
Grajzerówka, Jeziory, Mosina

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Puszczykowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Puszczykowo
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
obszary chronione
52°16'35N, 16°48'48E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021