Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem powstał na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w miejscowości Jeziory koło Puszczykowa, na wysoczyznie morenowej, po obu stronach drogi śmierci - Grajzerówki.Nietypowa nazwa tego obszaru pochodzi od nazwy wiekowego dębu Dziad, który niegdyś tu rósł. Dziś porasta tu chroniony las dębowo-grabowy - kontynentalny bór mieszany na podłożu żwirowatym. Spotkać tu można drzewa w wieku do 150 lat.

Przez obszar Pod Dziadem przebiega czerwony szlak turystyczny, a przy Grajzerówce istnieją duże płatne parkingi. Stoi tu również Głaz Leśników poświęcony polskim leśnikom. Od niego Greiserówką można dojść do pałacu Arthura Greisera w Jeziorach.Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem
Grajzerówka, Jeziory, Mosina

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację