Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem

(4.8 głosów: 4)

Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem powstał na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, w miejscowości Jeziory koło Puszczykowa, na wysoczyznie morenowej, po obu stronach drogi śmierci - Grajzerówki.Nietypowa nazwa tego obszaru pochodzi od nazwy wiekowego dębu Dziad, który niegdyś tu rósł. Dziś porasta tu chroniony las dębowo-grabowy - kontynentalny bór mieszany na podłożu żwirowatym. Spotkać tu można drzewa w wieku do 150 lat.

Przez obszar Pod Dziadem przebiega czerwony szlak turystyczny, a przy Grajzerówce istnieją duże płatne parkingi. Stoi tu również Głaz Leśników poświęcony polskim leśnikom. Od niego Greiserówką można dojść do pałacu Arthura Greisera w Jeziorach.Obszar ochrony ścisłej Pod Dziadem
Grajzerówka, Jeziory, Mosina

Puszczykowo noclegi

Puszczykowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Puszczykowo
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
obszary chronione
52°16'35N, 16°48'48E
08 kwiecień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację