Obszar Natura 2000 Wisłoujście w Gdańsku, mokunka

Obszar Natura 2000 Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

(4.3 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Myśląc o Wisłoujściu w Gdańsku zapewne większość z nas będzie myślała o dawnej, kilkuwiekowej twierdzy. Jest to jednak zaledwie część ciekawostek turystycznych tego mikroregionu. Obszar natura 2000 "Twierdza Wisłoujście" to obszar „specjalnej ochrony siedlisk”. To największy obszar występowania nietoperzy w Gdańsku, a drugi pod tym względem w województwie pomorskim. Te chronione, niewielkie, latające ssaki to głównie: nocek i gacek. Upodobały sobie ten teren. Nie tylko one, bo naukowcy zajmujący się zoologią twierdzą, iż występuje tu od 4 do 8 gatunków nietoperzy.Nietoperze zimują w zakamarkach samej wiekowej budowli, jak i w okolicznych ruinach, których wokół sporo. Najbardziej upodobały sobie jednak Szaniec Wschodni Twierdzy. Obszar Natura 2000 Wisłoujście obejmuje też swym zasięgiem stary drzewostan, głównie liściasty. Natomiast wody zarówno fosy, jak i licznych odnóg Martwej Wisły to środowisko naturalne dla różnych gatunków ptaków. Ostatnio odnotowano tu kaczki cyranki, które wcześniej tu nie gniazdowały.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Obszar Natura 2000 "Twierdza Wisłoujście"
ul. Stara Twierdza, Gdańsk

GPS: 54°23'42N, 18°40'30E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Trójmiasto Gdańsk
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
54°23'42N, 18°40'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021