Zagłosuj na nas!
Brama Śmierci w Sztutowie, Danusia

Obóz zagłady w Sztutowie

(4.3 głosów: 45)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof powstał w Sztutowie (pomiędzy Stegną i Kątami Rybackimi, na wschód od Gdańska), zaraz po wybuchu II wojny światowej, w dniu 2 września 1939 roku, chociaż status państwowego obozu koncentracyjnego zyskał dopiero w 1942 roku. 


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Do obozu Stutthof trafiło około 110 tys. osób, a przeżyło jedynie 25 tys. O koszmarze obozowego życia świadczą dziś wymownie pozostałości baraków z wystawami tematycznymi oraz innych budynków gospodarczych, piece krematoryjne, komora gazowa i szubienica.

wieża wartownicza i druty wokół obozu, Danusia
wieża wartownicza i druty wokół obozu, Danusia

Muzeum Stutthof

Przejmujące Muzeum Stutthof w Sztutowie powstało dzięki staraniom byłych więźniów tutejszego obozu zagłady. Ponad obozem wznosi się pomnik poświęcony pamięci ofiar obozu Stutthof. Miejsce śmierci tysięcy bezbronnych ofiar jest dziś bezpłatnie udostępnione do zwiedzania jako cmentarz.Muzeum Stutthof - obóz koncentracyjny
ul. Muzealna 6, Sztutowo
tel. 55/247-83-53
www.stutthof.org
Godziny zwiedzania: V-IX: 8.00-18.00, X-IV: 8.00-15.00
Bilety: wstęp bezpłatny

Obóz w Sztutowie, Danusia
Obóz w Sztutowie, Danusia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 08:00–18:00
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–18:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 08:00–18:00
  • niedziela: 08:00–18:00

Obóz zagłady w Sztutowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kątów Rybackich wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kąty Rybackie noclegi

Kąty Rybackie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
stołówka, Danusia
prycze, Danusia
pasiaki więzienne, Danusia
gabinet zabiegowy, Danusia
baraki administracyjne z ekspozycjami wystawowymi, Danusia
budynek Komnedantury, Danusia
, Danusia
54°19'41N, 19°9'19E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021