Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Obelisk unii mielnickiej w Mielniku, Joanna

Obelisk unii mielnickiej w Mielniku

W 1501 roku w Mielniku przebywał Aleksander Jagiellończyk czekając na decyzję o wyborze na króla Polski. Wtedy to zmienił posiadane przez Mielnik od 1440 roku prawa miejskie chełmińskie na prawa miejskie magdeburskie i wydał przywilej mielnicki. W tym samym roku doszło do podpisania unii mielnickiej, nazywanej też czasem unią piotrkowsko-mielnicką, zacieśniającej związek Polski i Litwy. Ten fragment historii upamiętnia obelisk znajdujący się na skwerze w centrum Mielnika. Głaz z tablicą informującą o unii mielnickiej i potwierdzeniu praw miejskich ustawiono w 500. rocznicę tych wydarzeń.Obelisk unii mielnickiej
ul. Brzeska 130, Mielnik

Mielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mielnik
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
52°19'52N, 23°2'39E
17 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację