Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Obelisk unii mielnickiej w Mielniku

Obelisk unii mielnickiej w Mielniku

W 1501 roku w Mielniku przebywał Aleksander Jagiellończyk czekając na decyzję o wyborze na króla Polski. Wtedy to zmienił posiadane przez Mielnik od 1440 roku prawa miejskie chełmińskie na prawa miejskie magdeburskie i wydał przywilej mielnicki. W tym samym roku doszło do podpisania unii mielnickiej, nazywanej też czasem unią piotrkowsko-mielnicką, zacieśniającej związek Polski i Litwy. Ten fragment historii upamiętnia obelisk znajdujący się na skwerze w centrum Mielnika. Głaz z tablicą informującą o unii mielnickiej i potwierdzeniu praw miejskich ustawiono w 500. rocznicę tych wydarzeń.Obelisk unii mielnickiej
ul. Brzeska 130, MielnikMielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020