Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju, mokunka

Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju znajduje się na obrzeżach Parku Zdrojowego, naprzeciwko Podkarpackiego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej. Obelisk ów wybudowano w XX wieku, na pamiątkę pobytów tego uzdolnionego na wielu płaszczyznach twórcy. Stanisław Wyspiański, podobnie jak Kazimierz Przerwa - Tetmajer bywali częstymi gośćmi uzdrowiska. Cenili jego mikroklimat i wody zdrojowe.Wyspiański w jednym ze swych utworów ”Rymanowski las” z 1901 roku, opiewał zalety uzdrowiska. Właśnie cytat z owego utworu umieszczony jest na obelisku. Natomiast do dziś w Rymanowie można kupić replikę dawnych pocztówek z wczesnych lat XX wieku, z całym utworem Stanisława Wyspiańskiego.

Obelisk Wyspiańskiego
Park Zdrojowy, Rymanów Zdrój
www.rymanow-zdroj.pl/wiersz.htmRymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
49°32'35N, 21°50'56E
25 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację