Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju

Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju

Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju znajduje się na obrzeżach Parku Zdrojowego, naprzeciwko Podkarpackiego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej. Obelisk ów wybudowano w XX wieku, na pamiątkę pobytów tego uzdolnionego na wielu płaszczyznach twórcy. Stanisław Wyspiański, podobnie jak Kazimierz Przerwa - Tetmajer bywali częstymi gośćmi uzdrowiska. Cenili jego mikroklimat i wody zdrojowe.Wyspiański w jednym ze swych utworów ”Rymanowski las” z 1901 roku, opiewał zalety uzdrowiska. Właśnie cytat z owego utworu umieszczony jest na obelisku. Natomiast do dziś w Rymanowie można kupić replikę dawnych pocztówek z wczesnych lat XX wieku, z całym utworem Stanisława Wyspiańskiego.

Obelisk Wyspiańskiego
Park Zdrojowy, Rymanów Zdrój
www.rymanow-zdroj.pl/wiersz.htm

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021