Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju, mokunka

Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju

(5 głosów: 1)

Obelisk Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie Zdroju znajduje się na obrzeżach Parku Zdrojowego, naprzeciwko Podkarpackiego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej. Obelisk ów wybudowano w XX wieku, na pamiątkę pobytów tego uzdolnionego na wielu płaszczyznach twórcy. Stanisław Wyspiański, podobnie jak Kazimierz Przerwa - Tetmajer bywali częstymi gośćmi uzdrowiska. Cenili jego mikroklimat i wody zdrojowe.Wyspiański w jednym ze swych utworów ”Rymanowski las” z 1901 roku, opiewał zalety uzdrowiska. Właśnie cytat z owego utworu umieszczony jest na obelisku. Natomiast do dziś w Rymanowie można kupić replikę dawnych pocztówek z wczesnych lat XX wieku, z całym utworem Stanisława Wyspiańskiego.

Obelisk Wyspiańskiego
Park Zdrojowy, Rymanów Zdrój
www.rymanow-zdroj.pl/wiersz.htmRymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
49°32'35N, 21°50'56E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021