Obelisk ofiar systemów totalitarnych w Rymanowie, mokunka

Obelisk ofiar systemów totalitarnych w Rymanowie

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Obelisk ofiar systemów totalitarnych w Rymanowie znajduje się w centrum miasteczka, tuż przy kościele Świętego Wawrzyńca. To obelisk wybudowany na początku XXI wieku, ku czci pamięci ofiar obu systemów totalitarnych, które w czasie II wojny światowej zdziesiątkowały naród polski.Szczególnie ludność Podkarpacia ucierpiała w skutek sowieckich wywózek do obozów, jak i niemieckiego terroru. Od obu okupantów ginęli niewinni. Kobiety, mężczyźni, dzieci i starcy. Obelisk jest miejscem, gdzie w Rymanowie odbywają się uroczystości z okazji świąt państwowych.

Obelisk ofiar systemów totalitarnych
Rynek, RymanówRymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
49°34'31N, 21°51'60E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację