Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Nyska Droga Św. Jakuba to nie tylko szlak pielgrzymkowy, ale przede wszystkim szlak turystyczny. Został on udostępniony w 2010 roku i liczy około 106 km. To jedna z wielu nitek Szlaku Św. Jakuba, który prowadzi do grobu Św. Jakuba w Hiszpanii.Trasa rozpoczyna się przy źródle Św. Jakuba zwanego studnią Św. Jakuba (Jakobs Brunnen) na zboczu Góry Parkowej w Górach Opawskich, pomiędzy VII i VIII stacją Drogi Krzyżowej. Następnie wiedzie przez Głuchołazy ze średniowiecznymi zabudowaniami, przez Nysę, dalej przez Powiat Nyski i dalej aż do Skorogoszczy.

Nyska Droga Św. Jakuba biegnąca od Głuchołaz do Skorogoszczy połączona jest z "Drogą Św. Jakuba Via Regia" w województwie opolskim. Na trasie szlaku stoją granitowe głazy z kamieniołomu Kamienna Góra koło Nysy. Głazy oznakowano wizerunkiem muszli - symbolem Drogi Św. Jakuba, który pojawia się często na szlaku i jest znakiem rozpoznawczym pielgrzymów w drodze do Santiago.

Szlak wiedzie przez miejsca ciekawe, związane nie tylko z historią kościoła. Każdy punkt na trasie jest dobrze oznaczony na mapie i opisany na tablicach informacyjnych.Nyska Droga Św. Jakuba
Głuchołazy - Nysa - Skorogoszcz
106 km

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020