Nyska Droga Św. Jakuba, mokunka

Nyska Droga Św. Jakuba

(4.4 głosów: 5)

Nyska Droga Św. Jakuba to nie tylko szlak pielgrzymkowy, ale przede wszystkim szlak turystyczny. Został on udostępniony w 2010 roku i liczy około 106 km. To jedna z wielu nitek Szlaku Św. Jakuba, który prowadzi do grobu Św. Jakuba w Hiszpanii.Trasa rozpoczyna się przy źródle Św. Jakuba zwanego studnią Św. Jakuba (Jakobs Brunnen) na zboczu Góry Parkowej w Górach Opawskich, pomiędzy VII i VIII stacją Drogi Krzyżowej. Następnie wiedzie przez Głuchołazy ze średniowiecznymi zabudowaniami, przez Nysę, dalej przez Powiat Nyski i dalej aż do Skorogoszczy.

Nyska Droga Św. Jakuba biegnąca od Głuchołaz do Skorogoszczy połączona jest z "Drogą Św. Jakuba Via Regia" w województwie opolskim. Na trasie szlaku stoją granitowe głazy z kamieniołomu Kamienna Góra koło Nysy. Głazy oznakowano wizerunkiem muszli - symbolem Drogi Św. Jakuba, który pojawia się często na szlaku i jest znakiem rozpoznawczym pielgrzymów w drodze do Santiago.Szlak wiedzie przez miejsca ciekawe, związane nie tylko z historią kościoła. Każdy punkt na trasie jest dobrze oznaczony na mapie i opisany na tablicach informacyjnych.

Nyska Droga Św. Jakuba
Głuchołazy - Nysa - Skorogoszcz
106 kmNysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa Głuchołazy
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki turystyczne
50°28'28N, 17°20'4E
04 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację