25 sierpnia - VI Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu

 Festiwal Sztuki Ludowej to projekt Towarzystwa  Poligrodzianie. Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, prezentujące  nie tylko oryginalne produkty, ale też te, które  czerpią inspiracje z  kultury ludowej np. pokazy mody. W ciągu tygodnia mieszkańcy i turyści uczestniczyć mogą w koncertach zespołów folklorystycznych z całego świata.
 
Punktem kulminacyjnym Festiwalu jest rekonstrukcja autentycznego  wesela  przy udziale prawdziwej Pary Młodej, w tym roku są to studenci Politechniki Poznańskiej. Po  obrzędzie zaślubin w kościele odbywa się wesele w pełnej scenografii,  którego uczestnikami są zaproszeni goście weselni oraz  wszyscy uczestnicy Festiwalu. Tegoroczne widowisko przebiegać będzie w obrządku rosyjskim, a za oprawę artystyczną odpowiada Zespół ludowy “Rossichy”.
 
Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa  w kulturze. Odbywają się wówczas warsztaty  wokalne (śpiew biały, pieśni regionalne),  muzyczno-instrumentalne (instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec  ludowy) Tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą w  Poznaniu zamieniają się w festiwalowe miasteczko. 
 
Projekt wspiera Urząd Marszałkowski  Województwa Wielkopolskiego i Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa  Narodowego.
 
W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, pani Irina Bokova podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej, co świadczy o randze organizowanego wydarzenia.
 
Portal polskieszlaki.pl patronuje temu wydarzeniu.
Oficjalna strona Festiwalu
 
 

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: