Najstarsza linia tramwajowa w Polsce

Najstarsza linia tramwajowa w Polsce

Bytom, choć nie jest postrzegany jako miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów, ma kilka unikatowych ciekawostek. Jedną z nich jest najstarsza linia tramwajowa w Polsce!Jest to jednotorowa linia tramwajowa nr 38, na ul. Piekarskiej, używana już od 1913 roku aż do dzisiaj. Nie jest długa, bo ma raptem 1350 m i 5 przystanków. To najkrótsza linia tramwajowa w Europie!

Po ponad stuletnim torowisku kursują zabytkowe wagony typu N - numer 954 z 1949 roku oraz numer 1118 z 1951 roku. Wagony te, choć zmodernizowane, są wyjątkowe - mają ręcznie przesuwane drzwi i drewniane ławki. Jadąc nimi, można się przenieść w czasie.

Linia tramwajowa 38 w Bytomiu obsługuje pięć przystanków: Kościół św. Trójcy - Smolenia - Cmentarz Mater Dolorosa - Grottgera - Powstańców Śląskich. Wagony kursują codziennie, co około 20 minut.Najstarsza linia tramwajowa
ul. Piekarska, Bytom

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021