Najstarsza linia tramwajowa w Polsce, mirosław

Najstarsza linia tramwajowa w Polsce

(4.5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bytom, choć nie jest postrzegany jako miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów, ma kilka unikatowych ciekawostek. Jedną z nich jest najstarsza linia tramwajowa w Polsce!

Jest to jednotorowa linia tramwajowa nr 38, na ul. Piekarskiej, używana już od 1913 roku aż do dzisiaj. Nie jest długa, bo ma raptem 1350 m i 5 przystanków. To najkrótsza linia tramwajowa w Europie!Po ponad stuletnim torowisku kursują zabytkowe wagony typu N - numer 954 z 1949 roku oraz numer 1118 z 1951 roku. Wagony te, choć zmodernizowane, są wyjątkowe - mają ręcznie przesuwane drzwi i drewniane ławki. Jadąc nimi, można się przenieść w czasie.

Linia tramwajowa 38 w Bytomiu obsługuje pięć przystanków: Kościół św. Trójcy - Smolenia - Cmentarz Mater Dolorosa - Grottgera - Powstańców Śląskich. Wagony kursują codziennie, co około 20 minut.Najstarsza linia tramwajowa
ul. Piekarska, Bytom

Najstarsza linia tramwajowa w Polsce na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Bytomia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Inne budowle
Ważna
zabytki techniki
50°20'56N, 18°55'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021