Najstarsza linia tramwajowa w Polsce, mirosław

Najstarsza linia tramwajowa w Polsce

(4.5 głosów: 6)

Bytom, choć nie jest postrzegany jako miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów, ma kilka unikatowych ciekawostek. Jedną z nich jest najstarsza linia tramwajowa w Polsce!Jest to jednotorowa linia tramwajowa nr 38, na ul. Piekarskiej, używana już od 1913 roku aż do dzisiaj. Nie jest długa, bo ma raptem 1350 m i 5 przystanków. To najkrótsza linia tramwajowa w Europie!

Po ponad stuletnim torowisku kursują zabytkowe wagony typu N - numer 954 z 1949 roku oraz numer 1118 z 1951 roku. Wagony te, choć zmodernizowane, są wyjątkowe - mają ręcznie przesuwane drzwi i drewniane ławki. Jadąc nimi, można się przenieść w czasie.Linia tramwajowa 38 w Bytomiu obsługuje pięć przystanków: Kościół św. Trójcy - Smolenia - Cmentarz Mater Dolorosa - Grottgera - Powstańców Śląskich. Wagony kursują codziennie, co około 20 minut.

Najstarsza linia tramwajowa
ul. Piekarska, BytomBytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Inne budowle
Ważna
zabytki techniki
50°20'56N, 18°55'6E
21 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację