Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Częstochowa
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Śląskie
2019-10-20
2020-01-28 13:46

Muzeum Żydów Częstochowskich
ul. Katedralna 8, Częstochowa

50°48'37" N, 19°7'31" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Żydów Częstochowskich mieści się w kamienicy mieszczańskiej wybudowanej na początku XX wieku w stylu neogotyckim, uznanej za jedną z najpiękniejszych w Częstochowie. Posiadała bogato dekorowane wnętrza, z której do dziś zachowały się kominki oraz polichromie. Budynek jest 3-kondygnacyjny z dachem mansardowym i elementami neobarokowymi (np. balustrady przy schodach wewnątrz). Posiada sień wjazdową oraz dwukondygnacyjny wykusz przed osią z bramą. Liczne dekoracje neogotyckie w formie laskowań, sterczyn, fryzów arkadowych, maswerkowa balustrada wieńcząca podobnie jak i balustrady balkonowe. Kolejne ażurowe dekoracje pod i nad oknami drugiego i trzeciego piętra.Kamienica bardzo często zmieniała właścicieli, na początku lat 90. XX wieku była już w bardzo złym stanie. Miasto kamienice wyremontowało i oddało Muzeum Częstochowskiemu pod Galerię malarstwa i rzeźby XIX i XX wieku. Obecnie znajduje się w niej Muzeum Żydów Częstochowskich oraz działy muzealne w tym Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy.Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020