Muzeum Żydów Częstochowskich, Magdalena

Muzeum Żydów Częstochowskich

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Żydów Częstochowskich mieści się w kamienicy mieszczańskiej wybudowanej na początku XX wieku w stylu neogotyckim, uznanej za jedną z najpiękniejszych w Częstochowie. Posiadała bogato dekorowane wnętrza, z której do dziś zachowały się kominki oraz polichromie. Budynek jest 3-kondygnacyjny z dachem mansardowym i elementami neobarokowymi (np. balustrady przy schodach wewnątrz). Posiada sień wjazdową oraz dwukondygnacyjny wykusz przed osią z bramą. Liczne dekoracje neogotyckie w formie laskowań, sterczyn, fryzów arkadowych, maswerkowa balustrada wieńcząca podobnie jak i balustrady balkonowe. Kolejne ażurowe dekoracje pod i nad oknami drugiego i trzeciego piętra.Kamienica bardzo często zmieniała właścicieli, na początku lat 90. XX wieku była już w bardzo złym stanie. Miasto kamienice wyremontowało i oddało Muzeum Częstochowskiemu pod Galerię malarstwa i rzeźby XIX i XX wieku. Obecnie znajduje się w niej Muzeum Żydów Częstochowskich oraz działy muzealne w tym Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 11:00–17:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Adres

Muzeum Żydów Częstochowskich
ul. Katedralna 8, Częstochowa

GPS: 50°48'37N, 19°7'31E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°48'37N, 19°7'31E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021