Muzeum Żydów Częstochowskich, Magdalena

Muzeum Żydów Częstochowskich

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Żydów Częstochowskich mieści się w kamienicy mieszczańskiej wybudowanej na początku XX wieku w stylu neogotyckim, uznanej za jedną z najpiękniejszych w Częstochowie. Posiadała bogato dekorowane wnętrza, z której do dziś zachowały się kominki oraz polichromie. Budynek jest 3-kondygnacyjny z dachem mansardowym i elementami neobarokowymi (np. balustrady przy schodach wewnątrz). Posiada sień wjazdową oraz dwukondygnacyjny wykusz przed osią z bramą. Liczne dekoracje neogotyckie w formie laskowań, sterczyn, fryzów arkadowych, maswerkowa balustrada wieńcząca podobnie jak i balustrady balkonowe. Kolejne ażurowe dekoracje pod i nad oknami drugiego i trzeciego piętra.

Kamienica bardzo często zmieniała właścicieli, na początku lat 90. XX wieku była już w bardzo złym stanie. Miasto kamienice wyremontowało i oddało Muzeum Częstochowskiemu pod Galerię malarstwa i rzeźby XIX i XX wieku. Obecnie znajduje się w niej Muzeum Żydów Częstochowskich oraz działy muzealne w tym Ośrodek Dokumentacji Dziejów Częstochowy.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 11:00–17:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Adres

Muzeum Żydów Częstochowskich
ul. Katedralna 8, Częstochowa

GPS: 50°48'37N, 19°7'31E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022